fbpx
A password will be e-mailed to you.

W ostatnich latach Harley powoli odchodzi od wizerunku producenta motocykli eleganckich, ale niezbyt szokujących osiągami. Do klasycznych chopperów, cruiserów i maszyn turystycznych dołączyły ciężkie i mocarne powercruisery. Takie maszyny wymagają skutecznego układu hamulcowego, a firma TRW ma w swojej ofercie kilka optymalnych rozwiązań, w tym akcesoryjne, pływające tarcze hamulcowe.

TRW oferuje całą gamę rozwiązań do ciężkich motocykli typu chopper i cruiser. Jednym z ciekawszych jest konwersja pozwalająca na przejście z układu z bezpośrednio mocowanymi tarczami hamulcowymi przedniej osi, na układ pływający. Pływające tarcze to przewidywalna i stabilna praca pod obciążeniem termicznym, stały punkt styku klocka hamulcowego z tarczą i niższa masa. Dodatkowo, tarcze TRW świetnie wyglądają i dopełniają atrakcyjny wizerunek motocykla.

Pływające tarcze hamulcowe do motocykli Harley-Davidson można zastosować bez dodatkowych elementów montażowych — pasują one w miejsce standardowo mocowanych tarcz. Pozwalają one na lepszą kontrolę termiczną, separując element cierny od obręczy montażowej stykającej się z piastą. Kontrola termiczna to przede wszystkim precyzyjniejsze i skuteczniejsze hamowanie, bez względu na warunki. Dedykowane, pływające tarcze hamulcowe posiadają homologację drogową i dostosowane są do szerokiej gamy modelowej motocykli Harley-Davidson.

Wersja Spoke

Oczywiście legendarne amerykańskie motocykle to także styl i wygląd. Z tego powodu wysokiej jakości tarcze hamulcowe TRW dostępne są także w atrakcyjnych wizualnie wersjach Spoke i Swing. Pierwsza z nich jest wieloramienna i sprawdzi się świetnie w klasycznych modelach Harley-Davidson, chociażby w Road Kingu. Swing to świetne rozwiązanie do customów, takich jak kultowy już Breakout. W jednym i drugim przypadku tarcze hamulcowe TRW produkowane są z najwyższej jakości stali i niesamowitą dbałością o detale.

Wersja Swing

TRW przy projektowaniu, testowaniu i produkcji tarcz hamulcowych korzysta ze swojego wieloletniego doświadczenia, by dostarczyć produkty najwyższej jakości. Nieskomplikowana konwersja przednich tarcz hamulcowych na pływające, w motocyklach Harley-Davidson znacząco podniesie skuteczność hamowania i bezpieczeństwo kierowcy.

Polskim dystrybutorem części i akcesoriów marki TRW jest firma Inter Cars.

 

KOMENTARZE