fbpx
A password will be e-mailed to you.

W sezonie 2022 Piotr Biesiekirski ponownie wystartuje w pełnym cyklu motocyklowych mistrzostw Europy Moto2 w barwach hiszpańskiej ekipy Pertamina Mandalika SAG Euvic. Polak będzie także ubiegał się o tzw. „dzikie karty” na starty w wybranych rundach mistrzostw świata Moto2.

20-letni dziś Biesiekirski w motocyklowych mistrzostwach Europy Moto2 zadebiutował w połowie sezonu 2018, jako szesnastolatek zostając najmłodszym zawodnikiem w stawce i pierwszym Polakiem na świecie w tej kategorii.

W tym roku były triumfator Pucharu Polski Moto3 dołączył do hiszpańskiej ekipy Pertamina Mandalika SAG Euvic, w której barwach dwukrotnie kończył wyścigi na piątym miejscu, w portugalskim Estoril oraz w Barcelonie.

Biesiekirski dwukrotnie startował już także w tym roku w mistrzostwach świata Moto2, w których ścigał się również na pełen etat w poprzednim sezonie. Tegoroczne zmagania 20-latek zakończy biorąc w listopadzie udział w dwóch ostatnich rundach cyklu Grand Prix. Piotr Biesiekirski na torze Jerez w HiszpaniiDla młodego Polaka będzie to świetne przygotowanie do przyszłorocznych startów w mistrzostwach Europy, w których dojdzie do ważnej zmiany technicznej. Od sezonu 2022 trzycylindrowe silniki marki Triumph, takie same jak w MŚ, zastąpią stosowane do tej pory, czterocylindrowe jednostki napędowe Hondy.

Co prawda ostateczny kalendarz mistrzostw Europy Moto2 nie został jeszcze oficjalnie potwierdzony przez organizatorów, ale należy się spodziewać, że podobnie jak w tym roku motocykliści zmierzą się w kilkunastu wyścigach na najsłynniejszych, znanych z motocyklowych mistrzostw świata, torach w Hiszpanii i Portugalii.

„Cieszę się, że będę mógł kontynuować moją przygodę z mistrzostwami Europy Moto2 i zespołem Pertamina Mandalika SAG Euvic – mówi Piotr Biesiekirski. – Co prawda pod względem wyników liczyłem w tym roku na więcej, ale nie zawsze wszystko szło po naszej myśli. Razem zrobiliśmy jednak duże postępy i tworzymy zgrany zespół, dlatego liczę, że w przyszłym sezonie zrobimy wspólnie kolejny krok w mojej wyścigowej karierze. Nadchodzący rok będzie ekscytującym wyzwaniem chociażby z uwagi na zmiany techniczne. Póki co skupiam się jednak na intensywnej końcówce tego sezonu i dwóch najbliższych startach w Grand Prix, które będą świetnym przygotowaniem do przyszłorocznej rywalizacji”.

„Bardzo się cieszymy, że Piotr wystartuje razem z nami w przyszłorocznych mistrzostwach Europy Moto2 – dodaje szef zespołu, Eduardo Perales. – Jak zawsze, będzie mógł liczyć na nasze pełne wsparcie. Mamy nadzieję, że razem będziemy świętować wiele sukcesów i wspaniałych chwil”. Piotr Biesiekirski na torze Algarve w PortugaliiWięcej informacji o Piotrze Biesiekirskim na jego oficjalnym profilu pod adresem Facebook.com/PiotrBiesiekirskiOfficial oraz na oficjalnej stronie internetowej www.pbk74.com.

KOMENTARZE