fbpx
A password will be e-mailed to you.

Idąc za ciosem, po trzech teoretycznych odcinkach serii o interkomach, ekipa Motosapiens zabrała się za część praktyczną. Główne parametry, które zostały sprawdzone to łączenie się różnych marek i modeli pomiędzy sobą, a także zasięgi takiego połączenia.

 

 

Czy wygląda to tak prosto i pięknie jak obiecują producenci? Łączenie urządzeń z różnym logo nie jest takie łatwe i intuicyjne jak to deklarują reklamy, nie wspominając o zasięgach. Te podawane w specyfikacji technicznej dotyczą bardziej pomiarów laboratoryjnych wykonywanych w sterylnych warunkach, niż rzeczywistych wartości.

Zobacz również: Interkom w kasku motocyklowym – to takie proste!

Wykorzystany poligon nie pokrywa całego spektrum dostępnych na polskim rynku interkomów. Ale cóż , ekipa Motosapiens.pl pracowała na tym co udało się zdobyć na rynku(wcale nie było tego mało). Po kilku dniach wertowania instrukcji, wciskania różnych dziwnych kombinacji przycisków, biegania a nawet jazdy rowerem, udało się sprawdzić kilka dość popularnych modeli.

Czy udało się chociażby zbliżyć do deklarowanego zasięgu na poziomie 1,2 km -1,5 km nawet pomiędzy bliźniaczą parą interkomów? Sprawdźcie wyniki tych zmagań oglądając powyższy film!

Proste Interkomy. Dowiedz się więcej!


Materiał przygotowali: Motosapiens.pl

KOMENTARZE