fbpx
A password will be e-mailed to you.

Bezwzględne pierwszeństwo pieszych na przejściach, jeszcze bardziej restrykcyjne przepisy dotyczące zatrzymywania prawa jazdy i zmniejszenie prędkości maksymalnej w niektórych sytuacjach. Nadchodzą zmiany

W niedzielę podczas konferencji prasowej w Warszawie, premier Morawiecki ogłosił, że już w przyszłym roku rząd dokona kilku zmian w przepisach ruchu drogowego.

Pod kątem bezpieczeństwa drogowego jesteśmy na ostrym zakręcie…

– Musimy wprowadzić nowe reguły, procedury i zasady, które zdecydowanie ograniczą śmiertelność na drogach i zwiększą możliwość jazdy bezpiecznej (…). Jesteśmy w samym ogonie UE, jeśli chodzi o bezpieczeństwo na drogach, ginie w ostatnich latach średnio około 3 tys. osób na drogach –  tłumaczył premier [źródło: polsatnews.pl]

Będzie bezpieczniej?

W ostatnim czasie wprowadzono zmiany dotyczące obowiązku jazdy na suwak oraz „korytarza życia”. To jednak nie wszystko, Morawiecki chce wprowadzić dodatkowe trzy zmiany, które jego zdaniem poprawią bezpieczeństwo na polskich drogach. 

Pierwszą ze zmian zapowiedzianych przez przedstawiciela rządu będzie wprowadzenie pierwszeństwa pieszego przed wejściem na pasy. Drugą zmianą będzie zmniejszenie prędkości maksymalnej w terenie zabudowanym w porze nocnej. Po wprowadzeniu aktualizacji prawa po godzinie 23. będziemy mogli poruszać się z prędkością 50 km/h. Kolejną zmianą będzie zaostrzenie przepisów, dotyczących zatrzymywania prawa jazdy. Po zmianach funkcjonariusz policji będzie mógł zatrzymać dokument również w sytuacji, w której kierowca przekroczy prędkość 50 km/h poza terenem zabudowanym.


REKLAMAREKLAMA


Czy zmiany te okażą się skuteczne? Nie ma innej metody niż sprawdzenie tego w rzeczywistości. Mamy tylko nadzieję, że wprowadzenie pierwszeństwa dla pieszych jeszcze przed wejściem na pasy faktycznie okaże się skuteczną metodą w walce z olbrzymią ilością potrąceń.

 

KOMENTARZE

REKLAMA