fbpx
A password will be e-mailed to you.

Sierpniowy numer Świata Motocykli już w kioskach!

Drodzy Czytelnicy!

Nasz długodystansowy, wyjazdowy test porównawczy turystycznych enduro spotkał się z Waszym pozytywnym odbiorem. Na fali entuzjazmu postanowiliśmy znowu zestawić kilka maszyn w jednym teście. W kontrapunkcie do poprzedniego porównania, tym razem na warsztat wzięliśmy kilka maszyn o dużo mniejszych pojemnościach, a co za tym idzie zdecydowanie tańszych i bardziej praktycznych w warunkach miejskich. Do testu wybraliśmy zaledwie cztery maszyny, chociaż mamy pełną świadomość, że motocykli o podobnych parametrach jest na rynku znacznie więcej. Ale jeżeli tylko ten materiał spotka się z równie życzliwym przyjęciem, jak ten z poprzedniego numeru, postaramy się zaprezentować więcej maszyn tej kasy pojemnościowej.

W tym numerze znajdziecie także test pierwszego, elektrycznego motocykla. Owszem, do tej pory prezentowaliśmy już kilka „elektryków”, ale były to wyłącznie skutery. KTM Freeride E to maszyna mająca dotrzeć do fanów jazdy w terenie. Z naszego testu dowiecie się, czy rzeczywiście warto inwestować w motocykle o napędzie elektrycznym.

Przygotowaliśmy także test „prawdziwego” i „pełnowymiarowego” motocykla, czyli najnowszej wersji Yamahy FJR, zwanej pieszczotliwie Fujarą. Wyznawcy każdego nurtu motocyklizmu znajdą w naszym magazynie coś dla siebie.

I na koniec z innej beczki: jeżeli pogoda w dalszym ciągu będzie taka, jak od początku sezonu, to chyba będziemy musieli wprowadzić do Świata Motocykli obszerny dział testów ubrań przeciwdeszczowych…

Życzę miłej lektury

Lech Potyński

Spis treści

Rozstrzygnięcie plebiscytu Motocykl Roku 2013

Aktualności

Porównanie
Honda CBR 250R i 500R, Kawasaki Ninja 300, Suzuki Inazuma

Motooferta

Premiera
Yamaha FJR 1300 KTM Freeride E

Testy długodystansowe

Tuning
Ducati Cavallo Nero

Skuter
Peugeot Jet Force C-Tech 50

Motocykl używany KTM 990 Adventure

Youngtimer
Honda CX 500 Turbo

A to historia
Krzysztof Brun

Kluby MC
The Irons

Zloty, imprezy

Sport
MotoGP Man Tourist Trophy Polacy na obcych torach WSBK: szybcy i dokładni Mistrzostwa i Puchar Polski Enduro Motocross

Technika
Gaz bez linki

Porady
Motocyklowe wakacje

Podróże
Białoruś bliska, mało znana Bieszczadzka dzicz

Giełda

Felieton

KOMENTARZE