fbpx
A password will be e-mailed to you.

Guy Martin ustanowił nowy rekord prędkości Wielkiej Brytanii. Prędkość jaką osiągnął to 270,965 mil na godzinę!

Do próby pobicia rekordu prędkości doszło w małej angielskiej wiosce Elvington, niedaleko Yorku. 10 września odbywała się tam impreza Straightliners i to właśnie na lotnisku, nieopodal wioski Martin podjął udaną próbę.

Emerytowany zawodnik TT dosiadł specjalnie przygotowanej na tą okazję Suzuki Hayabusy o mocy 830 KM. Motocykl został odchudzony, odpowiednio zestrojony i przede wszystkim uturbiony. Sprzęt do próby pobicia rekordu przygotował Jarrod „Jack” Frost, wieloletni współpracownik Martina.

Bez ryzyka nie ma zabawy

„Kilka lat temu Guy wskoczył na mój motocykl, przejechał się i powiedział: Kiedy skończę z innymi tematami, właśnie tym chciałbym się zająć. (…) W końcu przywiózł mi Hayabusę oraz osprzęt do niej. Zaczęły się prace nad zwiększeniem jej mocy. Dzisiaj możecie oglądać owoce naszej współpracy”.

– Na gorąco komentował próbę pobicia rekordu „Jack” Frost w rozmowie z MCN

W ciągu 14 lat rywalizacji na podczas wyścigu TT na wyspie Man, Guy Martin stanął 17 razy na podium, a także osiągnął trzy rekordy prędkości na świecie. Jak wszyscy wiemy, próby bicia rekordów prędkości i osiągania coraz lepszych czasów bywają bardzo niebezpieczne. Kierowca dwukrotnie złamał kręgosłup w trakcie swojej kariery.

KOMENTARZE