fbpx
A password will be e-mailed to you.

Honda Motor Europe przedstawia gamę zmodernizowanych motocykli i skuterów, które już w 2021 roku dołączą do europejskiej oferty.

Honda przedstawia zmodernizowaną gamę jednośladów przeznaczonych do różnych celów: od codziennych przejazdów przez zatłoczone miasto, przez wyprawy za horyzont, po komfortową jazdę po autostradach. W modelach wprowadzono zarówno zmiany techniczne, jak i stylistyczne. Dla przykładu, Honda CB 125 R otrzymała silnik o większej mocy i momencie obrotowym oraz przedni widelec Showa 'Big Piston’, modele NC 750 X i X-ADV gruntownie zmodernizowano pod kątem systemów, stylistyki, silnika i podwozia, a w CB 1000 R pojawił się system kontroli głosowej Honda Smartphone Voice Control. To tylko nieliczne zmiany wprowadzone w gamie modelowej na 2021 rok.

Co nowego na sezon 2021?

Honda stale rozszerza ofertę jednośladów dla motocyklistów i motocyklistek w każdym wieku, o różnym stopniu doświadczenia i odmiennych upodobaniach. Dlatego modernizacji zostały poddane nie tylko topowe modele klasy adventure czy naked, ale również wszechstronne jednoślady klasy „125” i skutery miejskie. Poniżej znajdziecie wszystkie modele przygotowane na rok 2021. Zobaczcie, co przygotowała dla was Honda!

Honda CB 1000 R

Honda CB1000R na 2021 rok

Flagowy reprezentant stylu Neo Sports Cafe stale się rozwija i z roku na rok coraz bardziej zachwyca. W modelu na rok 2021 Honda postanowiła na zmiany stylistyczne – sylwetka CB 1000 R jest teraz smuklejsza i zaprojektowana z większą odwagą. Co więcej, na pokładzie znajdziemy nowy wyświetlacz TFT, umożliwiający połączenie kierowcy z jego smartfonem za pomocą systemu sterowania głosowego Honda Smartphone Voice Control, silnik spełniający normy EURO 5 z nowymi parametrami systemu PGM-FI oraz gniazdo USB, które zainstalowano pod kanapą. W przyszłym roku obok podstawowego modelu CB 1000 R pojawi się wersja Black Edition, która zostanie wyposażona w owiewkę zegarów, nakładkę na siedzenie pasażera i quickshifter. Ponadto Black Edition wyróżni się czarnymi detalami z minimalistyczną nutką aluminiowego połysku. 

Honda X-ADV

Honda X-ADV na rok 2021

Rewolucyjna Honda X-ADV przeszła gruntowną przemianę. W 2021 roku dostaniemy więcej mocy, wyższe obroty maksymalne i nowe przełożenia skrzyni biegów. Co więcej, w nowej odsłonie znajdziemy elektroniczną przepustnicę (TBW), cztery domyślne tryby jazdy oraz udoskonaloną i rozszerzoną kontrolę momentu obrotowego (HSTC). Najlepsze jest jednak to, że te wszystkie zmiany nie wpłynęły na średnie zużycie paliwa – nadal utrzymuje się na niskim poziomie.

Model na 2021 rok posiada przekonstruowaną ramę z całkowicie nowym nadwoziem, w tym z siedzeniem przeprojektowanym z myślą o łatwiejszym dostępie do schowka, który teraz cechuje się większą pojemnością i gniazdem ładowania USB. Oprócz schowka pod kanapą pomyślano również o nowym, mniejszym schowku na drobiazgi. Co więcej, w nowym X-ADV znajdziemy podwójne reflektory wykonane w technologii LED i 5-calowy wyświetlacz TFT umożliwiający połączenie smartfonu za pomocą nowego systemu sterowania głosowego Honda Smartphone Voice Control System.

Honda NC 750 X

Honda NC750X na rok 2021

Model NC 750 X, jeden z najbardziej uniwersalnych motocykli Hondy, również doczekał się licznych zmian. Co nas czeka w wersji przygotowanej na 2021 rok? Przede wszystkim większa moc, wyższe obroty maksymalne i nowe przełożenia skrzyni biegów, które idealnie współgrają z elektroniczną przepustnicą Throttle by Wire. Do tego otrzymamy trzy tryby jazdy i udoskonaloną, rozszerzoną kontrolę momentu obrotowego HSTC. Zmiany nie wpłynęły na zużycie paliwa, za to wpłynęły na masę motocykla – ta poszybowała w dół aż o 6 kilogramów.

Motocykl otrzymał przekonstruowaną ramę z nowymi, bardziej dynamicznymi owiewkami, a przedni schowek cechuje się większą pojemnością. Honda NC 750 X na sezon 2021 posiada obniżoną kanapę (aż o 30 mm), nową szybę, oświetlenie w technologii LED i zestaw wskaźników LCD. To, co nie uległo zmianie, to dostępna w ofercie dwusprzęgłowa przekładnia DCT.

Honda PCX 125

Honda PCX125 na rok 2021

Honda PCX 125 została poddana ewolucyjnym zmianom, które podkreśliły jej zalety i niepowtarzalny charakter. W nowej odsłonie otrzymamy większy schowek pod kanapą, gniazdo ładowania USB typu C i system bezkluczykowy Smart Key. W przeprojektowanej ramie zamontowano nowy, udoskonalony silnik czterozaworowy Smart Power Plus (eSP+), który spełnia wymogi normy EURO 5. Jednostka napędowa otrzymała układ HSTC (Honda Selectable Torque Control), czyli system kontroli momentu obrotowego. Model PCX 125 na rok 2021 porusza się na większych oponach, które zostały osadzone na filigranowych, ażurowych felgach z lekkich stopów.

Honda CB 125 R

Honda CB125R na rok 2021

Honda CB 125 R to najmniejszy reprezentant stylu Neo Sports Cafe i zdecydowanie motocykl premium w klasie 125. W nowym roku otrzymał nowy czterozaworowy silnik DOHC o jeszcze większej mocy. Najnowsza odsłona CB125R została wyposażona, jako pierwszy motocykl klasy 125 na świecie, w zaawansowany widelec teleskopowy typu Upside-down Showa „Separate Function” Big Piston (SFF-BP) o średnicy goleni 41 mm. 

Honda SH Mode 125

Honda SH Mode 125 na rok 2021

Model SH Mode 125 otrzymał odświeżoną stylistykę, dodatkowy schowek na desce rozdzielczej z gniazdem USB typu A i jeszcze większy schowek pod kanapą. Nowa odsłona jednego z najpopularniejszych skuterów Hondy została wyposażona w reflektor LED, ulepszoną ramę Smart Architecture Frame (eSAF) nowej generacji oraz zmodernizowany, czterozaworowy silnik Smart Power Plus (eSP+) z układem chłodzenia cieczą i rozrządem SOHC. Z mniejszych zmian wprowadzono nowe opony pozwalające na zmniejszenie zużycia paliwa i system bezkluczykowy Smart Key.

Honda SH 350 I

Honda SH350I na rok 2021

Topowy skuter z serii SH doczekał się zwiększonej pojemności silnika, co przełożyło się na wyższą prędkość maksymalną i lepsze przyspieszenie. Nowa jednostka spełnia wymagania normy emisji spalin EURO 5. Honda SH 350 I na 2021 rok otrzymała również udoskonaloną konstrukcję ramy o mniejszej masie, nadwozie o nowej stylistyce i oświetlenie wykonane w pełni w technologii LED (reflektor, tylna lampa i kierunkowskazy). Co więcej, nowy model został wyposażony w ekran LCD i gniazdo USB typu C, które znajdziemy pod kanapą.

Więcej o nowych motocyklach przygotowanych na 2021 rok dowiecie się na oficjalnej stronie Hondy.

KOMENTARZE