fbpx
A password will be e-mailed to you.

Najpierw wyścig w Katarze, potem całe MotoGP Tajlandii. Do grona przełożonych wyścigów MotoGP dołącza spotkanie w Ameryce. Wyścig w Austin nie odbędzie się w planowanym terminie.

Dorna podjęła ostateczną decyzję, dotyczącą rozpoczęcia sezonu MotoGP. Oficjalnie, sezon po zmianach w harmonogramie, miał rozpocząć się w Austin.  Niestety, z powodu rozprzestrzeniającego się zagrożenia koronawirusem, organizator postanowił przełożyć datę wyścigu. MotoGP Ameryk – ten odbędzie się w listopadzie. Jednocześnie zmianie uległa data GP Walencji, które zakończy sezon wyścigowy. Według najnowszych informacji, sezon MotoGP rozpocznie się w Argentynie (17-19 kwietnia), ale na chwilę obecną nie przywiązywalibyśmy się do tego faktu. Tutaj również może się jeszcze wiele zmienić.

MotoGP Ameryk, odbędzie się w terminie 13-15 listopada, a więc dwa tygodnie po rundzie w Malezji. Zmianie uległa również data zakończenia sezonu: datę Grand Prix Walencji, przeniesiono na 20-22 listopada.

Mamy nadzieję, że więcej zmian już nie zobaczymy w kalendarzu MotoGP i wyścigi odbędą się w „planowanym” terminie. Jeśli jednak dojdzie do kolejnych zmian, to znajdźmy w tym zalety. Im więcej wyścigów późną jesienią, tym mniej nudna czeka nas zimna i ponura jesień.

 

KOMENTARZE