fbpx
A password will be e-mailed to you.

Polska nadzieja w wyścigach motocyklowych w końcu stanie na starcie nowego cyklu dla utalentowanych nastolatków ze środkowo-północnej Europy. Choć wszystkie rundy tego dość nieprzewidywalnego sezonu rozegrane zostaną we wrześniu, to jeszcze w sierpniu odbędą się testy na niemieckim torze Oschersleben.

Czternastolatek z Poznania od kilku miesięcy czeka na rozpoczęcie sezonu. -Starałem się wykorzystać tę sytuację maksymalnie. Bardzo dużo trenowałem, myślę że jestem w dobrej formie. Niestety starty w 2020 roku będą dla mnie testową rozgrywką. Wiemy już, że cała stawka zawodnicza przejdzie automatycznie na kolejny rok, gdzie dostaniemy szansę zaistnienia przy takich seriach, jak MotoGP, WorldSBK, EWC. Tegoroczne rundy odbędą się przy niemieckim IDM, ale jest to ogromna szansa na poznanie nowych torów i przede wszystkim samego motocykla- mówi Mateusz Molik.

Motocykl komfortowy

Mateusz Molik będzie startował, podobnie jak reszta stawki na motocyklu KTM RC4R. Jeszcze przed wyjazdem na testy do Niemiec udało mu się przetestować nowy sprzęt na torze w Poznaniu. Mógł to zrobić na obiektach, których nie ma w tegorocznym kalendarzu. -To najmocniejszy motocykl na którym do tej pory startowałem. Muszę przyznać, że jestem nim zachwycony. Mam wrażenie, że został zaprojektowany dla mnie. To genialne uczucie wsiąść na sprzęt i od razu czuć się tak komfortowo. Teraz nie mogę doczekać się, by skonfrontować się z resztą zawodników. Kilka nazwisk z listy kojarzę, mam więc nadzieję że będzie to zarówno ciekawy pojedynek na torze, jak i wymiana doświadczeń z kolegami.

Na tę chwile na liście znajduje się 22 startujących, wszyscy będą jeździć na tych samych motocyklach o pojemności 250 cc. Numery seryjne pojazdów zostały przydzielone do zawodników losowo, wyłonił je tegoroczny debiutant MotoGP, Brad Binder.

Testy Northern Talent Cup odbędą się w dniach 29-30 sierpnia. Pierwsza runda zaplanowana została zaś na 7-8 września na Sachsenring, druga 10-13 września na Lausitzring, a trzecia 25-27 września na torze Hockenheim. Jedyne starcie poza Niemcami to runda na torze MotoGP w Brnie, w dniach 2-4 października. Jednocześnie będzie to finał tegorocznych zmagań.

KOMENTARZE