fbpx
A password will be e-mailed to you.

W przypadku odzieży motocyklowej połączenie niskiej ceny z dobrym projektem i solidnym wykonaniem zazwyczaj nie jest łatwe. Wyspecjalizowała się w tym marka Ispido, która od lat zaopatruje motocyklistów w niedrogie, a przy tym wygodne, skuteczne i bezpieczne kurtki, spodnie i pozostałe akcesoria na motocykl. Produkty Ispido sprawdzą się nie tylko w pierwszym sezonie na motocyklu, ale też wszędzie, gdzie ważne jest utrzymanie kosztów na rozsądnym poziomie.

Jazda motocyklem rządzi się swoimi prawami. Jako motocykliści czerpiemy wielką frajdę z bezpośredniego kontaktu z powietrzem i otoczeniem, ale ma to również swoją drugą stronę. W niekorzystnych warunkach pogodowych marzniemy i mokniemy, a w przypadku wywrotki jesteśmy narażeni na poważne kontuzje. Dlatego tak ważny jest odpowiedni strój motocyklowy, który powinien być zakładany już od pierwszej jazdy na placu manewrowym w czasie kursu na motocyklowe prawo jazdy.

Stara zasada głosi, że planując budżet na zakup pierwszego motocykla, najpierw powinniśmy kupić kompletny strój, a dopiero za resztę pieniędzy motocykl. W końcu maszynę zawsze można z czasem zmienić na inną, lepszą, a szkód na naszym ciele spowodowanych brakiem odpowiedniego stroju ochronnego nie naprawimy z dnia na dzień. Właściwie dobrana odzież to jedna z najważniejszych punktów do odhaczenia, jeśli poważnie myślimy o jeździe motocyklem. Najwyższe modele kurtek i spodni motocyklowych wykonane są z użyciem kosmicznych wręcz technologii, a przy tym bywają kosmicznie drogie – potrafią kosztować nawet kilka tysięcy zł za jeden element. Tymczasem mamy na rynku sprawdzone od lat rozwiązania, które można kupić za ułamek tej kwoty, a też spełniają swoją funkcję. Jednym z producentów wyspecjalizowanych w szyciu wygodnych i bezpiecznych ubrań dla początkujących motocyklistów, a także tych mocno pilnujących swoich wydatków, jest Ispido. 

Kurtki i spodnie Ispido wykonane są z wytrzymałych materiałów, wyposażone w niezbędne protektory i wydajną wentylację oraz szereg innych rozwiązań, które są standardem dla tego typu odzieży. Wszystko to sprawia, że produkty Ispido otrzymały stosowne certyfikaty i, w przeciwieństwie do wielu innych z tej półki cenowej, możemy o nich mówić jako o prawdziwych ubraniach motocyklowych. 

W sezonie 2023 marka Ispido, wśród wielu innych swoich produktów, proponuje następujące modele:

Damska kurtka turystyczna Ispido Selenium

Uniwersalna kurtka o prostym kroju, dopasowanym do kobiecej figury. Sprawdzi się w szeregu zastosowań, od codziennej jazdy miejskiej po dalekie wypady turystyczne. Wyposażona jest w certyfikowane ochraniacze ramion i łokci oraz kieszeń na plecach z miękką wkładką, którą można opcjonalnie zastąpić grubym protektorem pleców.

O komfort jazdy w różnych warunkach atmosferycznych dbają wodoodporna membrana oraz wypinana podpinka ocieplająca. Kiedy zrobi się gorąco, dwa otwory wentylacyjne z przodu i dwa z tyłu zadbają o komfort motocyklistki. Do tego łącznie cztery pojemne kieszenie na drobiazgi, które zawsze warto mieć przy sobie. Kurtka Ispido Selenium to bardzo dobre rozwiązanie w wielu motocyklowych sytuacjach. Cena: 339 zł.

Męska kurtka turystyczna Ispido Argon

To również model uszyty według sprawdzonych wzorców, o dyskretnym, uniwersalnym kroju, który sprawdzi się i będzie świetnie wyglądał na każdym rodzaju motocykla. Kurtka Ispido Argon wykonana jest w 100% z poliestru, a w jej warstwie zewnętrznej zalaminowana jest skuteczna, wiatro- i wodoodporna membrana. Od spodu mamy wypinaną podpinkę, która zapewni ciepło w najchłodniejsze dni, a rozpinane otwory z przodu i z tyłu dbają o dobrą wentylację, kiedy na zewnątrz jest bardzo ciepło.

W standardzie otrzymujemy certyfikowane protektory łokci i ramion oraz specjalną kieszeń na dodatkowy ochraniacz kręgosłupa. Do tego cztery praktyczne kieszenie, wygodną regulację w pasie i na rękawach oraz kilka elementów odblaskowych, dzięki którym będziemy lepiej widoczni dla innych kierowców. Cena: 369 zł

Spodnie turystyczne Ispido Carbon

Spodnie Carbon to idealne dopełnienie wszystkich kurtek Ispido. Wykonane są według tych samych, sprawdzonych wzorców: na zewnątrz wytrzymała poliestrowa warstwa ze zintegrowaną membraną, od spodu wypinana podpinka ocieplająca.

Do tego wygodna regulacja obwodu w pasie, ochraniacze kolan z certyfikatem CE, szlufki do opcjonalnych – ale mocno zalecanych – szelek oraz elementy odblaskowe. Na każdą podróż, na każdy motocykl. Cena: 299 zł

Męska kurtka letnia Ispido Zinc

Jazda w upalne dni potrafi być szczególnie uciążliwa. Kiedy na termometrze pojawia się 30°C i więcej, nawet najwydajniejsza wentylacja w standardowych kurtkach przestaje dawać radę. Warto więc zaopatrzyć się w specjalną kurtkę na lato. Model Ispido Zinc wykonany jest z mocnego 600DN i wyposażony w duże panele ze specjalnej siateczki Mesh, która zachowując odpowiednią wytrzymałość na przetarcia, doskonale przepuszcza powietrze. Dzięki temu jazda w nawet największym upale jest możliwa, a wręcz bardzo przyjemna.

Oczywiście nie zrezygnowano tu z elementów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo – zestawu certyfikowanych protektorów i elementów odblaskowych. Bardzo atrakcyjna cena tej kurtki, a także innych modeli odzieży oferowanych przez Ispido, pozwala na zakup zestawu odpowiedniego na każdą porę roku bez większych wyrzeczeń. Cena: 299 zł 

Wszystkie produkty marki Ispido znajdziecie w sklepie motocyklowym Inter Motors

 

KOMENTARZE