fbpx
A password will be e-mailed to you.

Tor wyścigowy to najwłaściwsze miejsce do cieszenia się maksymalnymi osiągami naszego motocykla. Firma TRW posiada w swojej ofercie wiele akcesoryjnych komponentów, przeznaczonych specjalnie dla różnego typu maszyn sportowych i supermoto. Są to m.in. tarcze i kompletne zestawy sprzęgła oraz klocki hamulcowe z pięciu rodzajów mieszanki, które sprawdzą się w użytku torowym i drogowym. 

Najlepszą metodą transportu motocykla przygotowanego do jazdy po torze jest oczywiście bus lub przyczepa, ale wciąż wielu, jeśli nie większość motocyklistów dojeżdża na treningi na kołach  i w taki sam sposób wraca. Stąd potrzeba rozwiązań łączących właściwości na drodze z potrzebami jazdy po torze. Niezależnie od masy i osiągów waszych motocykli, w ofercie marki TRW znajdziecie aż pięć rodzajów klocków hamulcowych, które zapewniają wysoką wydajność, a jednocześnie są trwałe. 

W pełni uniwersalne

Zaprezentowana pod koniec zeszłego roku mieszanka Track Racing Quality (TRQ) pozwala cieszyć się najwyższą skutecznością i bezpieczeństwem hamowania na torze i na drodze, bez fadingu (zanikania siły hamowania) znanego klocków z typowo drogowych. TRQ to sinterowa mieszanka wykorzystująca autorski system łączenia materiału ciernego z płytką o nazwie NRS. Klocki hamulcowe TRQ sprawdzą się we wszystkich motocyklach sportowych oraz w mocnych motocyklach typu naked bike. Obecnie dostępne są już do ponad 700 modeli motocykli.

Klocki TRW TRQ

Motocykliści posiadający lekkie motocykle klasy supersport, mogą również skorzystać z popularnych klocków hamulcowych SRQ. Ich główne cechy to atrakcyjna cena i uniwersalny charakter. Klocki linii SRQ świetnie spiszą się także podczas treningu na Supermoto. 

Równie popularnym rozwiązaniem są homologowane klocki SRT, z sinterową mieszanką i nastawieniem na bardzo wysoką wytrzymałość, bez względu na warunki. SRT to mieszanka projektowana z myślą o mocnych motocyklach klasy superbike, wykorzystywanych także na torach wyścigowych.

Klocki TRW SRT

Wyczynowe klocki karbonowe

TRW oferuje dwie mieszanki stricte wyczynowe, dedykowane profesjonalistom i zaangażowanym amatorom. Karbonowe klocki CRQ wymagają odpowiedniego rozgrzania i w porównaniu do klocków sinterowych, odznaczają się też niższą, ale nadal zadowalającą trwałością. Po odpowiednim rozgrzaniu dają maksimum precyzji i pewności. O bezpieczeństwo dba system mocowania powłoki ciernej NRS. 

Klocki TRW CRQ

Jeszcze bardziej wyczynowym produktem jest linia sinterowo-karbonowa SCR. Klocki te dedykowane są profesjonalistom, ze szczególnym nastawieniem na wyścigi długodystansowe i tory wyścigowe z długimi strefami hamowania. SCR to topowe rozwiązanie w gamie, do użytku wyłącznie torowego. Wymagają odpowiedniego rozgrzania.

Bez względu na to, czy motocyklista jedzie na tor na kołach, czy przywozi swój motocykl na przyczepie. Bez względu na to, czy jego jednoślad ma 50 KM czy 200 KM — z dedykowanymi, sportowymi mieszankami klocków hamulcowych TRW, każdy będzie mógł cieszyć się z precyzji, przewidywalności i bezpieczeństwa.

Sprzęgła TRW do maszyn sportowych i na tor

W ofercie TRW znajdują się również tarcze sprzęgłowe, kompletne zestawy tarcz wraz z przekładkami, sprężyny oraz akcesoria do większości popularnych motocykli dostępnych na rynku. Obok standardowych rozwiązań, TRW specjalizuje się w dostarczaniu zestawów sprzęgłowych do motocykli sportowych i wyczynowych.

Specyfika jazdy na torze wyścigowym wymaga specjalistycznych rozwiązań. W pierwszej kolejności sprzęgło musi zmagać się z wysoką temperaturą i ciśnieniem, w drugiej z ogromnymi mocami maksymalnymi i momentami obrotowymi motocykli sportowych. Z tego powodu TRW oferuje gotowe rozwiązania z rodziny Competition Kit. Dzięki zastosowaniu zwiększonej ilości karbonu w materiale ciernym, tarcze Competition Kit sprawdzą się w najcięższych warunkach. Dobór materiałów sprawia, że zawodnik posiada pełną kontrolę nad pracą sprzęgła. Stabilność termiczna jest kolejną korzyścią wynikającą z zastosowanej mieszanki.

Tarcze sprzęgła TRW Competition

Do wszystkich nowoczesnych, mocnych motocykli drogowych o sportowym charakterze, TRW proponuje tarcze sprzęgłowe z rodziny Racing. To także zwiększona odporność termiczna i wysoka wydajność, przy zachowaniu wysokiego komfortu. Wysoka jakość podzespołów sprawia, że okres ich eksploatacji jest wydłużony i nie wymagają one częstych wymian.

Tarcze TRW Racing

Power Kit do BMW i Ducati

Power Kit to dedykowane rozwiązania do wybranych modeli BMW i Ducati, które występują jako gotowe zestawy tarcz ciernych i stalowych przekładek. Ich wspólną cechą jest wzmocniona struktura, pozwalająca na zachowanie najlepszych właściwości.

Zestaw TRW Power Kit

Sprzęgła motocyklowe TRW dostarczają wydajność i przedłużony cykl życia, bez względu na typ motocykla. Czy będzie to wyczynowy, lekki motocykl sportowy, czy power cruiser o ogromnym momencie obrotowym – w każdym przypadku sprzęgła TRW zapewnią niekwestionowaną jakość.

Polskim dystrybutorem produktów marki TRW jest firma Inter Cars.

KOMENTARZE