fbpx
A password will be e-mailed to you.

Organizatorzy mistrzostw świata Superbike usilnie pracują nad dopracowaniem kalendarza na sezon 2021. Nową datę zyskały zmagania na portugalskim torze Estori.

Runda w Portugalii w poprzednim sezonie zamykała rywalizację. W tym roku, przez moment zmagania na torze Estoril widniały nawet jako inauguracja nowego cyklu zmagań. Pierwotnie miała się ona odbyć w dniach 7-9 maja. 

W zaktualizowanym miesiąc temu kalendarzu, Estoril znalazło się jednak bez daty. Wszystko przez trudną sytuacje pandemiczną w Europie. Teraz jednak organizatorzy ogłosili, że runda w Portugalii odbędzie się jednak w przyszłym miesiącu, tylko nieco później – w dniach 28-30 maja.

Wiele wskazuje na to, że w kwestii inauguracji w Aragonii nic się nie zmieni. Stawka World Superbike ma rozpocząć sezon 2021 już w dniach 21-23 maja. Bez zmian pozostaje też reszta kalendarza, w którym przewidziano aż 10 przystanków na torach w Europie. I prawdopodobnie odbędą się one zgodnie z rozkładem.WSBK na torze Estoril jednak w majuNie są do końca znane losy pozaeuropejskiego torunee, zaplanowanego na sam koniec sezonu. Nie wiadomo, czy tor Mandalika w Indonezji otrzyma homologację. Jeśli tak się stanie, to jeszcze w tym roku pojawi się tam seria World Superbike, a testy zaliczą zawodnicy MotoGP. Na razie jednak prace trwają, a za kulisami pojawiają się zarzuty o łamanie praw okolicznych mieszkańców. 

Bez daty pozostaje też w kalendarzu runda na Phillip Island. Australia pierwotnie miała otwierać tegoroczną rywalizację. W związku z panującą na świecie sytuacją, nie odbyła się w lutym. Nie wiadomo, kiedy i czy w ogóle zawodnicy polecą na Antypody. Na plus działać może jednak to, że jesienią na Wyspie Filipa mają wystartować zawodnicy MotoGP, a w pobliskim Melbourne ma zawitać Formuła 1.

Przed startem sezonu 2021 WSBK nie zaplanowano z kolei już więcej oficjalnych testów. Podczas jednych „zimowych” prób w Katalonii, najszybszy był Jonathan Rea, który w tym roku będzie bronił – po raz kolejny – tytułu mistrzowskiego.

Kalendarz WSBK na sezon 2021:

(stan na 23 kwietnia 2021)

 1.  21-23 maja – Motorland Aragon, Hiszpania
 2.  28-30 maja – Estoril, Portugalia
 3. 11-13 czerwca – Misano World Circuit Marco Simoncelli, Włochy
 4. 02-04 lipca – Donington Park, Wielka Brytania
 5. 23-25 lipca – Assen, Holandia
 6. 20-22 sierpnia – Navarra, Hiszpania
 7. 03-05 września – Magny-Cours, Francja
 8. 17-19 września – Circuit de Barcelona-Catalunya, Hiszpania
 9. 24-26 września – Jerez de la Frontera, Hiszpania
 10. 01-03 października – Portimao, Portugalia
 11. 15-17 października – San Juan, Argentyna
 12. 12-14 listopada – Mandalika, Indonezja
 13.  data do ustalenia – Phillip Island, Australia
KOMENTARZE