fbpx
A password will be e-mailed to you.

Junak SC 300 to kolejny, po modelu SR 400, motocykl tej marki, który powalczy o serca motocyklistów z prawem jazdy A2. Przyciąga wzrok swoim wyglądem, nawiązującym do klasycznych konstrukcji, a przy tym jest szybki, lekki, zwinny i przyjazny dla użytkownika. To idealny krok naprzód z klasy 125.

Motocykle z segmentu 250-500 ccm cieszą się coraz większą popularnością na całym świecie. W obecnych realiach ich osiągi są zupełnie wystarczające do sprawnego poruszania się po zatłoczonych ulicach miast, a nawet na dalszych trasach turystycznych. Są przy tym relatywnie tanie w zakupie, a przede wszystkim w eksploatacji. Renesans przeżywają zwłaszcza tzw. „ćwiartki”, czyli motocykle z silnikami o pojemnościach 250-300 ccm. Stanowią one idealny kolejny etap w świecie jednośladów dla dotychczasowych użytkowników motocykli i skuterów klasy 125. Ich osiągi są wyraźnie lepsze, a masa i łatwość prowadzenia pozostają niemal takie same. Marka Junak wyrobiła sobie bardzo mocną pozycję na rynku jednośladów 125 ccm i wielu jej klientów, zadowolonych z użytkowania mniejszych pojazdów, chciałoby się przesiąść na model o nieco większej pojemności. Odpowiedzią na ich potrzeby jest Junak SC 300 – motocykl o bardzo nowoczesnej konstrukcji, ale jednocześnie wpisujący się w obecne trendy stylistyczne, dotyczące klasycznej linii i nawiązań do szkoły designu użytkowego sprzed czterech dekad.Zaprojektowana we włoskim studiu projektowym sylwetka motocykla nie tylko przyciąga wzrok, ale także udanie łączy nowoczesne przetłoczenia z klasyczną, nadającą urok całości linią nadwozia. Ten motocykl spodoba się zarówno fanom współczesnego designu, jak i osobom wiernym tradycji. Ascetyczne w odbiorze nadwozie ze zbiornikiem paliwa, będącym centralnym elementem pojazdu, nadaje zarazem lekkości i dynamiki. Jednak Junak SC 300 to nie tylko dopracowany wygląd, ale także podążająca za nim techniczna strona tego ciekawego pod wieloma względami jednośladu.

W pełni nowoczesny

Nowy Junak SC 300 jest motocyklem opartym o nowoczesną, jednocylindrową jednostkę napędową z chłodzeniem cieczą i zaawansowanym układem zasilania w postaci elektronicznego wtrysku paliwa. Silnik, dla poprawy kultury pracy, został także wyposażony w wałek wyrównoważający, a generowane niemal 28 KM mocy pozwala wnieść dynamikę jazdy na wysoki i dający mnóstwo przyjemności poziom.

Nowoczesne zawieszenie oparte o solidny widelec upside-down oraz centralny amortyzator podparty wahaczem ze stopów lekkich o przestrzennej konstrukcji, łączy ze sobą precyzję prowadzenia z komfortowym zestrojeniem. Wszystko po to, by jazda była maksymalnie przyjemna i pewna. W układzie hamulcowym pracuje dwukanałowy układ ABS, który dba o bezpieczeństwo i wspomaga płynną jazdę bez nieprzyjemnych niespodzianek.

Wyposażenie tego neoklasycznego nakeda klasy 300 to m.in. wydajne oświetlenie w technologii Full-LED oraz elegancki w formie, okrągły wyświetlacz LCD, który dostarcza szeregu niezbędnych (ale też dodatkowych) informacji. Nie zabrakło także będącego na liście wyposażenia standardowego portu USB do ładowania urządzeń mobilnych.

Lekki i poręczny

Masa Junaka SC 300 to zaledwie 152 kg, co nie tylko wpływa pozytywnie na zwinność, ale także na łatwość manewrowania. Wpływ na przyjazny charakter motocykla ma również kanapa, usytuowana na umiarkowanej wysokości 780 mm. Zbiornik paliwa mieści aż 20 litrów, co przy niewielkim apetycie silnika przekłada się na niezwykle rzadkie wizyty na stacjach benzynowych.

Nowy Junak SC 300 to także większa pojemnościowo wersja znanego już Junaka SC 125. Motocykl proponuje bardzo zbliżony charakter i design, dając przy tym jeszcze więcej względem dynamiki i codziennej użyteczności. Wersja 300 neoklasycznego Junaka jest więc idealną propozycją jako kolejny motocykl w motocyklowej przygodzie.

Nowy Junak SC 300 jest już dostępny w sieci dealerskiej. Cena motocykla to 19 599 zł. Więcej informacji o tym oraz innych jednośladach Junak na stronie www.junak.com.plKOMENTARZE