fbpx
A password will be e-mailed to you.

Pierwsza na świecie kierownica w pełni z włókna węglowego – czegoś takiego jeszcze nie było. Ten innowacyjny produkt od teraz dostępny jest w sklepie Louis.

Włókno węglowe – to wspaniały materiał. Jest lżejsze niż aluminium, a jednocześnie mocniejsze niż stal i można z niego wykonać rzeczy o niewiarygodnej stabilności: podwozia pojazdów Formuły 1, kadłuby statków, ramy motocykli. Ponadto kompozyt z włókna węglowego ma tę miłą cechę, że potrafi tłumić wibracje.

A teraz dostępna jest pierwsza kierownica motocyklowa wykonana z tego materiału – made in Germany. Znana ze swojego zamiłowania do innowacji marka Gazzini zadbała w tym celu o know-how dotyczące węgla ze strony firmy thyssenkrupp. Tak, to właśnie ta firma, która produkuje ultralekkie koła z włókna węglowego.

Inżynierowie firmy Gazzini i thyssenkrupp Carbon Components wiedzieli dobrze od samego początku, że kierownica musi spełniać najwyższe wymogi dotyczące jakości i bezpieczeństwa. Dlatego kierownica składa się ze specjalnego kompozytu z włókien ciągłych, co zapewnia wyjątkową stabilność i odporność na złamanie. Potwierdza to także homologacja TÜV, która umożliwia wpisanie do dokumentów pojazdu.

Kształt tej szlachetnej części o wadze 365 gramów pokrywa się z kierownicą Gazzini Street X, została więc ona wypróbowana i przetestowana tysiące razy, ułatwia prowadzenie i jest bardzo przyjemna pod względem ergonomicznym.

Średnica wynosi jak zwykle przy stożkowych kierownicach 22 mm w obszarze uchwytu i 28,6 mm na zacisku. Także średnica wewnętrzna 14 mm jest identyczna ze średnicą kierownicy aluminiowej, a zatem jest ona kompatybilna ze wszystkimi popularnymi końcówkami kierownicy.

Advertisement

Ta unikalna zaawansowana technologicznie część jest dostępna w sklepie online Louis, w komplecie z badaniami technicznymi TÜV.

KOMENTARZE