fbpx
A password will be e-mailed to you.

Przywykliśmy do tego, że w czerwiec wjeżdżamy w letnich ciuchach, a mesh jest na topie modowych trendów. W tym roku zachowujemy membrany i podpinki. Trzymajcie się ciepło i sięgajcie po najnowszy numer naszego magazynu!

Premiera: Ducati Multistrada V4 S

Czyżby najdziksza Multistrada w historii? Królowa włoskich turystyków w najnowszym wydaniu potrafi pogładzić po głowie, ale też przerazić mniej odpornych na mocne wrażenia. Simpson przetestował ten model we właściwym sobie stylu – pełnym ogniem, bez rączek na kołderce!

Konfrontacja: BMW G 310 GS, Zontes 300T, Voge 300 DS

Czy 300 ccm w motocyklu turystycznym to absolutnie za mało, a może właśnie w sam raz? Trzysetki zyskują coraz większą popularność – są niedrogie i łatwe w prowadzeniu. W sam raz na początek motocyklowej kariery… albo jej radosne zakończenie!

Sprawdzian: KTM/Husqvarna LC4 Rally Kit

Polska raczej nie bryluje w branży motoryzacyjnej, a przynajmniej nie jako dostawca przełomowych technologii. W Szczecinie działa jednak pewna firma, która potrafi znacznie udoskonalić naprawdę wypasione maszyny KTM-a i Husqvarny. Karbonowy wypas testował Student.

Strefa bez prawka: Yamaha NMAX 125

Japoński, praktyczny, bardzo plastikowy. A jednak zachwycił Smoka, konesera customowych arcydzieł. Ten skuter jest nie tylko skuteczny i nowoczesny, ale też zwyczajnie przyjemny dla oka. Lider segmentu? 

Oldtimer: Csepel 125 D

Czy każdy zabytkowy motocykl trzeba traktować śmiertelnie poważnie i restaurować do 100% stanu i wyglądu fabrycznego? Rzadkie i cenne modele na pewno, ale w przypadku pospolitych i mało przełomowych można pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa. Csepel odnowiony przez Marcina to czysty ogień zaklęty w małej pojemności.

Osobowość: Lukas Pesek

Kariera szkoleniowca tuż po zakończeniu sportowej to częsta droga wśród zawodników. Podobną – i z sukcesami – podążył startujący w Mistrzostwach Świata Lukas Pesek z Czech. Pod jego skrzydałmi znalazła się m.in. młodziutka i bardzo utalentowana Polka.

Świat Motocyklistów: Przemysław Komajda

Twin to nie tylko popularne określenie dwucylindrowca, ale też zdobywającej coraz większe grono miłośników klasy wyścigowej, przeznaczonej dla zapalonych garażowych dłubaczy. Jednym z nich jest Przemek Komajda, który wyznaje zasadę, że nawet niemłody i niepiękny motocykl pojedzie tak, jak pozwoli mu kierowca – jak trzeba, to szybko. 

Custom: Royal Enfield Bullet 500 „Icarus” – Kromworks

Tutaj nie ma co pisać. To trzeba z miłością oglądać!

Używki: Honda F6C Valkyrie

Japoński parowóz zebrał liczne i wierne grono fanów. Inny niż wszystkie cruisery, ma cechy, w których nikt go nie doścignie. Sześciocylindrową bestię z uczuciem opisał Tomek.

Jak to działa: Problemy układów rozrządu

Rozrząd to jeden z najbardziej skomplikowanych i trudnych do opanowania komponentów silnika spalinowego. Każdy jego rodzaj ma swoje plusy, ale też bolączki. Który wygrał w ewolucyjnym wyścigu?

Porady: Jak i czym nawigować

Telefon, tablet czy jednak klasyczna nawigacja dedykowana dla motocykli? Mirek Antoniewicz, nielichy specjalista, rozważa wszystkie rozwiązania w kwestii urządzeń doprowadzających do celu… lub szewskiej pasji.

Dookoła komina: Szlak Chopinowski

W sam raz na słoneczny, nieśpieszny, kulturalny weekend. Trasa wśród pól i lasów, od pałacu do pałacu. Zabierz tam mamę, pokocha motocykle!

Za horyzont: Lwów

Kiedy na majówce kładą się cieniem pandemia i kiepska pogoda, szukamy sprawdzonych, a jednocześnie nieoklepanych rozwiązań blisko polskich granic. Jednym z nich jest Lwów, w którym czas się jakby zatrzymał.

Po więcej zapraszamy do najnowszego, majowego wydania naszego magazynu, który kupicie m.in. w:

Zamówienie prenumeraty: sklep.swiatmotocykli.pl

KOMENTARZE