fbpx
A password will be e-mailed to you.

Druga edycja nawigacyjnego rajdu Enduro Rally 24 startuje 5 września w Giżycku. Przed zawodnikami nowe, przepiękne trasy, zacięta rywalizacja sportowa i niesamowite nagrody.

Enduro Rally 24 to rajd dla wszystkich fanów offroadu, bez względu na doświadczenie czy pojemność motocykla, Dzięki podziałowi na klasy na rajdzie odnajdzie się dosłownie każdy! W tym roku organizatorzy przygotowali jeszcze dłuższe dojazdówki, dodatkowe odcinki specjalne i niesamowite nagrody.

Kto może wystartować?

Każdy motocyklista! Dla osób z małym doświadczeniem lub takim, które nie czują się na siłach rywalizować sportowo, uszyto na miarę klasę 12 ADV. Turystyczna, z nawigacją na road book, ale bez mierzenia czasu oraz bez ciężkiego offroadu.

Oczko wyżej jest klasa Rally 12 ADV, która startuje w na 12-godzinny etap z odcinkami specjalnymi i pomiarem czasu. Pojemność od 650 ccm. Rally 12 to klasa dla motocykli lekki w trybie 12-godzinnym, ale Rally 24 to wisienka na torcie. 24h rywalizacji sportowej, długie odcinki specjalne z pomiarem czasu i nawigacja nocna.

Gdzie odbywa się rajd?

W dniach 5-8 września uczestnicy spotykają się w okolicach Giżycka. Trasa przebiega przez miejscowości Giżycko – Węgorzewo – Gołdap – Olecko – Ełk – Giżycko obejmując duży, piękny obszar i słynne mazurskie szutry.

Jak wyglądają odcinki i dojadówki?

Dojazdówki to szutrowe drogi i lekki teren. Odcinki specjalne zorganizowane są na zamkniętych obiektach i łączy czas z odcinków specjalnych wpływa na miejsce zawodnika na mecie. Same odcinki specjalne nie są przeprawowe, ale na pewno bardziej wymagające niż dojazdówki.

Jak wygląda roadbook?

Każdy ma roadbooka w… swoim telefonie! Wystarczy ściągnąć dedykowaną aplikację mobilną i pobrać książkę drogową rajdu Enduro Rally 24. Uczestnicy dostają także guzik na Bluetooth, który pozwala zerować tripmaster. Wszystko jest bajecznie proste! Oczywiście, dla osób posiadających przewijarkę do roadbooka organizator przewidział tradycyjne rozwiązanie.

A co z nagrodami?

To najważniejsze, ponieważ Enduro Rally 24 słynie ze świetnych partnerów, a co za tym idzie – nagród. W zeszłym roku czołowi zawodnicy otrzymywali kaski marki Shoei, vouchery podarunkowe do KTMsklep.pl i Dobre Sklepy Motocyklowe. W tym roku na liście partnerów jest chociażby producent sakw enduro Xcountry.pl, importer olei VALVOLINE czy specjaliści od akcesoriów outdoor z HUSKY. Lista sponsorów jest długa, tak samo jak lista nagród!

Więcej informacji o wydarzeniu

Partnerzy Enduro Rally 24 2019:

WARTA – Sponsor Główny rajdu – link do strony

KTMsklep.pl – Oficjalny Partner rajdu oraz sponsor nagród – link do strony

SHOEI POLSKA – Oficjalny Partner rajdu oraz sponsor nagród – link do strony

 MODEKA – sponsor nagród – link do strony

TOURATECH – sponsor nagród – link do strony

Xcountry.pl – sponsor nagród – producent sakw enduro – link do strony

VALVOLINE – sponsor nagród – producent olejów i płynów – link do strony

ADV ACADEMY – partner rajdu – organizator szkolenia – link do strony

KRYNKA – zabezpieczenie zawodników w zdrową wodę – link do strony

UBEZPIECZONY MOTOCYKLISTA – partner rajdu – link do strony

ENDURO PARTS – partner rajdu, sponsor nagród – link do strony

GRUPA CHORTEN – sponsor nagród – link do strony

ZBYSZKO – zabezpieczenie zawodników w napoje – link do strony

LAND PARTS SYSTEM – sponsor zabezpieczenia medycznego podczas rajdu – link do strony

4Land – partner techniczny rajdu – link do strony

KOMENTARZE