fbpx
A password will be e-mailed to you.

Honda Polska szykuje się na mały jubileusz. Lada moment sprzedaż modeli z serii NC przekroczy półtora tysiąca sztuk, a maszyny z serii PCX zakupiło już blisko 2500 osób. Planujący zakup jednego z tych dwóch jednośladów powinni się pospieszyć – na nabywców obu jubileuszowych egzemplarzy czeka nagroda-niespodzianka przygotowana przez polski oddział Hondy!

Historia serii NC sięga 2012 roku, kiedy to Honda wprowadziła na rynek maszynę do codziennych dojazdów do pracy, która jednocześnie – po doposażeniu w kufry – mogła być towarzyszem długich wakacyjnych podróży. Jej nazwa to skrót od New Concept, czyli nowej koncepcji motocykla spełniającego zróżnicowane potrzeby użytkowników. 

Od początku, niezależnie od wersji, motocykle z serii NC cenione były za praktyczność. Do sukcesu rynkowego oferowanego obecnie modelu NC750X przyczyniły się jego szczególne cechy, takie jak nisko umiejscowione siedzisko, szeroka kierownica czy stylistyka maszyny typu adventure. Jednak, co równie ważne, otrzymał on dobrze zestrojone zawieszenie oraz dwucylindrowy, niskoobrotowy silnik dysponujący solidnym momentem obrotowym, który jednocześnie zadowala się umiarkowaną ilością paliwa.

PCX został z kolei wprowadzony do Europy w 2010 roku, a jego nazwa wzięła się od założenia, iż komfort jazdy tym jednośladem – personal comfort (PC) – miał być na najwyższym poziomie określanym jako „X”. Zapewniały go między innymi wygodna kanapa i pozycja jazdy z dobrym podparciem ciała, a także schowek pod siedzeniem, mieszczący pełnowymiarowy kask. Była to zatem maszyna, która miała dowieźć użytkownika do dowolnie obranego, miejskiego celu, świetnie się przy tym prezentując. 

PCX125 to skuter podążający z duchem czasu, a model na rok 2021 zdecydowanie kontynuuje ten trend. Otrzymał on nowy, udoskonalony czterozaworowy silnik Smart Power Plus (eSP+), zgodny z wymogami EURO5, wyposażony w układ HSTC (Honda Selectable Torque Control). Pojazd zapewnia też niskie koszty eksploatacji, jako że średnie zużycie paliwa kształtuje się na poziomie 2,1 l/100 km (tryb pomiarowy WMTC).

Więcej informacji o obu modelach dostępnych jest na stronie www.honda.pl

Szczegóły na temat projektu związanego ze sprzedażą 1500. sztuki modelu z serii NC oraz 2500. sztuki modelu PCX w Polsce można uzyskać u autoryzowanych dealerów Hondy.

KOMENTARZE