fbpx
A password will be e-mailed to you.

Układ hamulcowy jest podstawowym elementem każdego motocykla. Produkt z pozoru banalny, ale tak naprawdę niezwykle skomplikowany i istotny w jednośladach, w których kluczowe znaczenie mają materiały, kształty i masy. Firma Sunstar Engineering Italy S.r.l., właściciel marki Braking, figuruje na liście światowych liderów tarcz hamulcowych, dzięki bardzo wysokiej jakości produkcji, odbywającej się w zakładach we Włoszech. Produkty firmy miały udział w zdobyciu aż 124 tytułów mistrza świata w wyścigach klas Supersport i Superbike oraz w motocrossie, supercrossie i enduro.

Braking, międzynarodowa marka doceniana przez ekspertów z branży motocyklowej, powstała w rejonie Brianza (pod Mediolanem) w 1990 roku jako firma produkująca tarcze hamulcowe na rynek części zamiennych. Osiem lat później wprowadziła na rynek rewolucyjną koncepcję tarczy hamulcowej, pierwszą w historii tarczę typu wave. Koncepcja tarczy wave pomogła rozwiązać kilka typowych problemów, które podczas wyścigów motocrossowych wykazywały dyski o okrągłym kształcie.

Rynek niemal natychmiast docenił falowane tarcze nie tylko za wykonanie i właściwości, ale także za niezwykły styl. Braking zapoczątkował nową linię tarcz hamulcowych, tworząc produkty, które będą w stanie połączyć styl i osiągi. Patent ten najpierw błyskawicznie zyskał olbrzymie uznanie wśród zawodników sportów off-roadowych, a następnie w innych dziedzinach sportów motocyklowych oraz rowerowych. I tak w 2010 roku firma Braking miała na koncie 78 tytułów w mistrzostwach świata, a na chwile obecną są to już 124 zwycięstwa.W 2004 roku Sunstar, międzynarodowa firma japońska, lider segmentu tarcz hamulcowych przeznaczonych do motocykli, planując dalsze wzmocnienie swojej pozycji na globalnym rynku aftermarketowym i wyścigach, przejęła firmę Braking. Zakończenie tej fuzji było fundamentem dla firmy Sunstar Engineering Italy srl, która jest prawnym właścicielem fachowej wiedzy oraz doświadczeń w zakresie technologii i procesu produkcyjnego.Pracownicy Sunstar Engineering Italy srl generują sprzedaż na poziomie 15 milionów euro rocznie, a wyroby są dystrybuowane na rynkach zagranicznych w ponad 50 krajach. Niezależnie od przeznaczenia, każdy produkt marki Braking jest przemyślany i zaprojektowany w siedzibie w Limbiate przez wykwalifikowany personel, tak aby sprostać wyzwaniom w sportach motocrossowych, szosowych, enduro czy w wyścigach rowerowych.

W odpowiedzi na oczekiwania rynku, Sunstar Engineering Italy srl dywersyfikuje ofertę nowych produktów dostarczając klocki hamulcowe, elementy hydrauliczne układów hamulcowych oraz koła zębate i napędowe.

Produkty marki Braking spełniają oczekiwania zawodników sportów wyczynowych oraz użytkowników jednośladów i pojazdów ATV w sposób rekreacyjny. Za dystrybucje w Polsce odpowiada firma www.motor-land.com.pl, na stronie której znajdziecie pełną ofertę włoskiego producenta. Więcej informacji o produktach znajdziecie na stronie http://www.braking.com/

KOMENTARZE