fbpx
A password will be e-mailed to you.

Małe crossy to idealna baza dla osób chcących rozpocząć swoją motocyklową przygodę. Są lekkie, niewysokie oraz przewidywalne, przez co łatwo je prowadzić w każdym terenie. Przykładem takiego właśnie motocykla jest Barton NXT 125.

Jazda crossowym pitbikiem to bezpieczeństwo na pierwszych lekcjach poruszania się offroadowymi jednośladami. Bez problemu poradzą sobie zatem z takim pojazdem zupełnie początkujący, także dzieci, kobiety czy seniorzy, a osoby z doświadczeniem w prowadzeniu jednośladów na szosie będą miały fajną bazę do szlifowania swoich umiejętności jazdy po bezdrożach.

Idealnym wyborem, pod względem parametrów i ceny zakupu, jest niewątpliwie Barton NXT 125. Motocykl zbudowany na sztywnej, rurowej ramie, w której osadzono jednocylindrowy, czterosuwowy silnik o pojemości 125 centymetrów sześciennych, charakteryzujący się sprawdzoną jakością i rasowym brzmieniem. Silnik o mocy 9 KM chłodzony jest powietrzem i współpracuje z czterobiegową skrzynią biegów. Te parametry, wraz z niewielką masą, zapewnią niewymagającemu użytkownikowi wiele radości z jazdy.Barton NXT 125 swoją zwinność i łatwość prowadzenia zawdzięcza zawieszeniu upside-down oraz wzmocnionej konstrukcji tylnego wahacza. Jak na motocykl terenowy przystało, pojazd został wyposażony w kostkowe opony, gąbkowy filtr powietrza rodem z profesjonalnych maszyn, kickstarter – awaryjnie wykorzystywany w przypadku problemów z uruchomieniem motocykla za pomocą elektrycznego rozrusznika, gdy akumulator nieoczekiwanie nas zawiedzie. Wyjęcie go lub podładowanie jest bardzo proste, gdyż znajduje się bezpośrednio pod kanapą.

Zaczynając zmagania na takim crossie, jak opisany Barton NXT 125, warto wybrać motocykl znanej już marki, która od dawna działa na rynku, co zapewni odpowiednią pomoc techniczną oraz zaplecze części zamiennych. Jazda offroadowa to świetna zabawa nastawiona często na pokonywanie różnorakiego, czasem nieznanego terenu, co może skutkować niegroźnymi w skutkach upadkami czy uszkodzeniami motocykla. Wówczas pomoc importera/dealera w przywróceniu sprzętu do pełnej sprawności jest nieodzowna.Motocykl dostępny jest w kilku kolorystykach, a jego cena to zaledwie 4 599 zł. Więcej o tym modelu, jak i o jego starszych braciach, NXT 250 czy NXT 300 znajdziecie na stronie producenta. Zapraszamy do sieci sprzedaży Barton Motors.

Dane techniczne:

 
Silnik: jednocylindrowy, chłodzony powietrzem, czterosuwowy
Pojemność skokowa: 125 ccm
Moc maksymalna: 6,5 kW/7000 obr./min
Skrzynia biegów: manualna, czterobiegowa
Rozruch: elektryczny, nożny
Wymiary i masa:
Długość: 1620 mm
Wysokość: 1020 mm
Szerokość: 730 mm
Rozstaw osi: 1150 mm
Masa: 75 kg
 
Koła:
Felga przednia: stalowa 1.60-17
Opona przód: 70/100-17

Felga tylna: stalowa 1.85-14

Opona tył: 90/100-14
Hamulce przód/tył: tarczowe 190 mm
Eksploatacja:
Zbiornik paliwa: 6,3 l

Gwarancja: 1 rok

 
KOMENTARZE

Advertisement