fbpx
A password will be e-mailed to you.

Po przełożeniu 24-godzinnego wyścigu we francuskim Le Mans na czerwiec, kalendarz mistrzostw świata Endurance na 2021 rok przechodzi coraz to nowe modyfikacje. Czy seria Endurance World Championship w końcu wystartuje?

Niestety, na rozpoczęcie sezonu 2021 w mistrzostwach świata motocyklowych wyścigów długodystansowych, przyjdzie nam jeszcze nieco poczekać. W tym momencie zawodnicy i zespoły powinni być już w legendarnym Le Mans i pełną parą przygotowywać się do startu. Kultowe, 24-godzinne zmagania, znów przełożono na nowy termin.

Rywalizacja serii FIM EWC prawdopodobnie rozpocznie się dopiero za dwa miesiące. W dniach 12-13 czerwca rozegrany ma zostać 44. w historii wyścig 24 Heures Motos oczywiście w Le Mans. Tamtejszą rywalizację przełożono z powodu złej sytuacji pandemicznej we Francji. Nie chodzi tylko o ryzyko zarażenia się COVID-19, ale także przeciążoną, francuską służbę zdrowia.

W maju miał odbyć się z kolei ośmiogodzinny wyścig na Oschersleben. Na razie organizatorzy poinformowali jedynie, że runda w Niemczech „nie może obyć się w dniu 23 maja”. Nowej daty nie podano, ale serwis Corsedimoto.it informuje, że na Oschersleben zawodnicy udadzą się prawdopodobnie w sierpniu. Tym samym wypełniliby dwumiesięczny, wolny slot między rundą w Estoril a słynnym Bol d’Or.

Advertisement

Kalendarz Endurance World Championship 2021:

(stan na 12 kwietnia 2021)

  • 12-13 czerwca – 24 Heures Motos – Le Mans
  • 17 lipca – 12 Hours of Estoril
  • 18-19 września – Bol d’Or
  • 7 listopada – 8 Hours of Suzuka
  • bez daty – 8 Hours of Oschersleben
KOMENTARZE