Klub Dawnych Motocykli “Magnet” zaprasza wszystkich pasjonatów motocykli zabytkowych do Mińska Mazowieckiego na XXVII Mazowiecki Rajd Weteranów Szos, będący jednocześnie trzecią rundą tegorocznych Motocyklowych Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych.
Impreza odbędzie się w dniach 4-6 lipca 20025, a jej bazą będzie internat Zespołu Szkół im. Kazimierza Wielkiego w Mińsku Mazowieckim. Wpisowe zostało określone na sumę 350 zł (kierowca i pasażer). Dla dzieci do 10 roku życia – 100 zł. W ramach wpisowego organizator zapewnia noclegi (prośba o zabranie własnych śpiworów), posiłki (piątkowa kolacja przy ognisku, sobota – śniadanie, wikt w trasie i bal komandorski), materiały i koszulki rajdowe, chroniony park maszyn i atrakcyjne nagrody.
Do udziału w rajdzie dopuszczone będą motocykle wyprodukowane do roku 1991, o wysokim stopniu oryginalności, sprawne, posiadające ważny przegląd techniczny i ubezpieczenie OC.
Trasa Rajdu wyniesie ok 100 km i przebiegać będzie malowniczymi drogami powiatu Mińskiego i Otwockiego. Start Rajdu, w związku z 85 rocznicą Zbrodni Katyńskiej, poprzedzony zostanie ceremonią odsłonięcia tablicy poświęconej pamięci por. Franciszka Alencynowicza, oficera KOP, zamordowanego w Twerze w roku 1940. Uroczystość odbędzie się w oficjalnej oprawie wojskowej.
Więcej informacji znajdziecie na stronie wydarzenia na Facebooku – kliknij tutaj.





