fbpx

18-letni Krzemień nie tylko po raz pierwszy startował w barwach Wójcik Racing Teamu, ale także debiutował na Yamasze R1 w klasie Superstock 1000! Zawodnik stanął odpowiednio na trzecim i drugim stopniu podium mistrzostw Polski, a w niedzielę wziął udział w serii Alpe Adria – zawody ukończył na sensacyjnym, trzecim miejscu. Solidny weekend zaliczył także Adrian […]

18-letni Krzemień nie tylko po raz pierwszy startował w barwach Wójcik Racing Teamu, ale także debiutował na Yamasze R1 w klasie Superstock 1000! Zawodnik stanął odpowiednio na trzecim i drugim stopniu podium mistrzostw Polski, a w niedzielę wziął udział w serii Alpe Adria – zawody ukończył na sensacyjnym, trzecim miejscu. Solidny weekend zaliczył także Adrian Pasek, który kończył wyścigi odpowiednio na piątym i czwartym miejscu w stawce WMMP.

Alpe Adria Pannonia Ring

– podkreśla Kamil Krzemień

Po zwycięstwo w sobotnim wyścigu klasy Superbike jechał z kolei Marek Szkopek, ale wywrotka z powodu problemu z kontrolą trakcji sprawiła, że ubiegłoroczny mistrz Polski kategorii Supersport finiszował na czwartej pozycji. Dzień później Marek zajął jednak drugie miejsce w stawce WMMP i dzięki trzeciemu w tym roku podium nadal prowadzi w klasyfikacji generalnej mistrzostw Polski. Na podium w sobotę stanął z kolei Paweł Górka.

– mówi Marek Szkopek.

Bezkonkurencyjny w klasie Superstock 600 był obrońca tytułu Szymon Strankowski, który wygrał oba wyścigi z przewagą kilkunastu sekund, umacniając się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej mistrzostw Polski.

Trzecia runda mistrzostw Polski odbędzie się w dniach 14-15 lipca na torze w Poznaniu.