Taniość, która zaczyna mieć znaczenie. Adventure, którego wcale nie trzeba się bać. Wyścigowa Aprilia, która trafia pod młotek. I „sto dwudziestki piątki”, które udowadniają, że pojemność to nie wszystko. A do tego numer, który przypomina, że opór naprawdę nie ma sensu. Sprawdźcie zestawienie artykułów, które w minionym tygodniu najmocniej przykuły Waszą uwagę. A jeśli coś Wam umknęło – warto nadrobić.
Na skróty:
Taniość widzę | Okiem Lecha
Od pewnego czasu mamy do czynienia z sytuacją, przynajmniej na rynku europejskim, że japońska wielka czwórka na poważnie zaczęła liczyć się z ofensywą chińskiej konkurencji.
Z punktu widzenia użytkowników, to oczywiście bardzo dobrze, bo tendencję spadku cen w niższej i średniej klasie pojemnościowej u Japończyków widać bardzo wyraźnie. Ze sporym zaskoczeniem czytałem ostatnio test porównawczy skuterów chłodzonych powietrzem klasy 125 cm³. W zestawieniu najtańsza okazała się… japońska Yamaha, a najdroższe tajwańskie Kymco – świat się kończy!
Motocykl ADV – nie ma się czego bać! Weekendowe szkolenia z ADV.PL
Od kilku lat na rynku motocyklowym niepodzielnie królują maszyny z segmentu ADV, przeznaczone do dalekich podróży i radzenia sobie z każdą nawierzchnią. Jednak praktyka wykazuje, że ponad 90% ich właścicieli korzysta z nich niemal wyłącznie na drogach asfaltowych. Wypada więc zadać sobie pytanie: dlaczego tak się dzieje? Dlaczego nie wykorzystujemy w pełni potencjału motocykla ADV?
Opór nie ma sensu! Najnowszy numer „Świata Motocykli” już w sprzedaży
W najnowszym numerze Świata Motocykli czeka na Was spora dawka emocji i kilka tematów, które jeszcze niedawno wydawały się egzotyką. Znajdziecie tu testy aż trzech motocykli z Chin – w tym dwa „ścigacze” sprawdzone bez taryfy ulgowej na torze z udziałem Kamila Krzemienia. Nie są idealne, mają swoje wady, ale właśnie dlatego okazały się jednymi z ciekawszych maszyn ostatnich miesięcy. Przeczytacie też pierwszą część fascynującej historii braci Castiglioni, tekst tak bogaty, że musiał zostać podzielony na dwa odcinki, oraz obszerną relację z tegorocznego Dakaru, który zapisze się w kronikach na długo. Do tego inspirująca wyprawa śladami saharyjskich oesów, trochę praktyki z techniki jazdy i powrót do tematu, który wciąż rozpala emocje – gaźnika. Zapowiada się numer pełen konkretów, bez lukrowania i bez udawania, że wszystko jest doskonałe.
MotoGP: Aleix Espargaro sprzedaje Aprilię RS-GP z 2020 roku
Aleix Espargaro wystawia na aukcję swoją prywatną Aprilię RS-GP z sezonu 2020 – prawdziwy, jeżdżący kawałek MotoGP, a nie salonową wydmuszkę. W pakiecie dorzuca cały wyścigowy „outfit”, jakby chciał powiedzieć: bierz pan komplet, ja robię miejsce na nowe zabawki. Tylko czy naprawdę Honda płaci swojemu testerowi tak skromnie, że na wystawne życie trzeba dorabiać wyprzedażą „rodzinnych sreber”?
Najlepsze motocykle 125 ccm w trasę. Wybierz najlepszego kompana podróży!
Podróż jest w nas, nie w maszynie… Jeśli posiadasz prawo jazdy kat. B dłużej niż trzy lata, to motocyklowe przygody stoją przed Tobą otworem! Przygotowaliśmy przegląd motocykli i skuterów, które według nas nadają się do nieśpiesznej, ale w miarę dalekiej turystyki.




