fbpx

Motocykl to już nie tylko weekendowa zabawka. Dla wielu osób stanowi środek transportu na równi z samochodem, a nawet ważniejszy. Więc jego chwilowe wyeliminowanie z użytku w następstwie stłuczki czy wypadku, może właścicielowi poważnie uprzykrzyć życie. Nie oznacza to jednak, że nie należy Ci się motocykl zastępczy i to z OC sprawcy!

Jeżeli na drodze dorwał Cię pech i Twój motocykl lub skuter doznał uszkodzeń w wyniku zdarzenia drogowego, masz oczywiście prawo skorzystać z pojazdu zastępczego. Jednym ze sposobów na to jest wynajem, który zostanie opłacony z OC sprawcy.

Wynajem motorów i skuterów z OC sprawcy – podstawa prawna

Jako poszkodowany możesz skorzystać z pojazdu zastępczego, na co potwierdzeniem jest artykuł 361 Kodeksu Cywilnego. Jak załatwić sobie dwa kółka na zastępstwo? Bardzo łatwo! możesz udać się do wypożyczalni motocykli i skuterów i wynająć pojazd do momentu, w którym twoja maszyna powróci do sprawności. Koszty pokrywa towarzystwo ubezpieczeniowe, w którym ubezpieczony jest sprawca zdarzenia drogowego, a firma, od której wynajmujesz jednoślad, sama dochodzi należności. Ty możesz wsiadać i jechać! Dla Ciebie jako poszkodowanego całość odbywa się zupełnie bezgotówkowo. To wygodne i szybkie rozwiązanie, które zdejmie z Twoich barków sporo zmartwień, a przede wszystkim nie zatrzyma Cię w drodze!

H-D Street Glide, Iron 1200, Forty Eight, Flat Trac Dlaczego jeździmy na motocyklach?

Jeżeli po kolizji chcesz skorzystać z wynajmu motocykla lub skutera na koszt OC sprawcy, upewnij się, że firma wynajmująca pojazdy honoruje ten sposób rozliczenia. Jedną z tych, do których możesz się udać w takiej sytuacji, jest Abacus Motorcycle Rental. Jej oddziały znajdziesz w 14 miastach w całej Polsce. Łącznie punkty dysponują 50 motocyklami, wśród których są skutery i motocykle klasy 125, Harleye Sportstery, Yamahy Tracer czy BMW R1200GS.

Wynajem jednośladu z OC sprawcy – jakich formalności trzeba dopełnić?

Całe szczęście papierologii związanej z wynajmem z OC sprawcy nie jest dużo. Potrzebujesz jedynie oświadczenia sprawcy kolizji o przyznaniu się do winy oraz, naturalnie, prawa jazdy. Następnie zawarte zostaną umowa najmu oraz umowa cesji. Na ich podstawie, firma wynajmująca pojazd będzie dochodziła należności od towarzystwa ubezpieczeniowego, w którym sprawca kolizji wykupił OC. Ciebie zatem nic więcej nie interesuje, więc bierzesz motocykl lub skuter i problem z głowy. Oczywiście nie ponosisz żadnych kosztów wynajmu motocykla albo skutera – ani w momencie podpisywania umowy, ani później. Teraz pozostaje tylko czekać na powrót twojego motocykla!

Jak widać, w razie kolizji warto zachować zimną krew i pamiętać o swoich prawach. Bezgotówkowe rozliczenie, minimum formalności, możliwość podróżowania motocyklem lub skuterem, który wybierzesz z ogromnej gamy najnowszych maszyn – to tylko kilka zalet przemawiających na korzyść wynajmu pojazdu zastępczego z OC sprawcy. Na koniec podsumujmy zatem krok po kroku jak przebiega cały proces.

Oświadczenie sprawcy kolizji o przyznaniu się do winy i prawo jazdy → Wycieczka do wypożyczalni np. Abacus, w celu złożenia powyższych dokumentów → Zawarcie umowy najmu i umowy cesji → Zabierasz motocykl i czekasz na powrót twojej maszyny

Proste prawda? Warto o tym pamiętać w razie niefortunnego zdarzenia. Choć oczywiście, nikomu czegoś takiego nie życzymy!

>> Więcej informacji <<
KOMENTARZE