fbpx

Należy jednak wybrać jak najdelikatniejszy program i ciuchów nie wirować. Suszenie mechaniczne też sobie darujcie. Temperatura prania nie powinna przekraczać 40 stopni, a najlepiej (profilaktycznie) 30 stopni. Do tekstylnej odzieży nie używamy żadnych ostrych proszków do prania czy wybielaczy i odplamiaczy. Szczególnie ze względu na membrany należy stosować delikatne detergenty. Przede wszystkim takie, które zostały […]

Należy jednak wybrać jak najdelikatniejszy program i ciuchów nie wirować. Suszenie mechaniczne też sobie darujcie. Temperatura prania nie powinna przekraczać 40 stopni, a najlepiej (profilaktycznie) 30 stopni.

Do tekstylnej odzieży nie używamy żadnych ostrych proszków do prania czy wybielaczy i odplamiaczy. Szczególnie ze względu na membrany należy stosować delikatne detergenty. Przede wszystkim takie, które zostały stworzone specjalnie do prania odzieży motocyklowej. Zakazane są też wszelkiego rodzaju zmiękczacze tkanin. Mogą one bowiem niekorzystnie wpłynąć na właściwości oddychające użytych materiałów.

Po wyjęciu rzeczy z pralki należy je rozłożyć by obciekły i podobnie jak w wypadku skór zakazane jest położenie ich np. na kaloryferze.

Przy usuwaniu ciężkich plam postępujemy tak jak w wypadku skór motocyklowych – szczoteczka, delikatne mydło i dużo cierpliwości…

Podobnie jak z kurtkami czy spodniami tekstylnymi postępujemy z odzieżą termoaktywną. Można ją spokojnie włożyć do pralki, ale nie wolno jej mocno wirować. Polecamy też delikatne środki piorące oraz powstrzymanie się od wszelkiego rodzaju środków zmiękczających.

Czyszczenie odzieży, w której skórę połączono tekstyliami

Dość często w ofertach producentów znajdziecie ciuchy łączone: skóra – tekstylia. Jeśli nawet wstawek z cordury czy innego materiału jest więcej niż tych skórzanych powstrzymajcie się od wrzucenia tego do pralki. W takim wypadku postęp

ujemy jakby kurtka czy spodnie były właśnie skórzane, bo ten materiał wymaga większej dbałości.

Używamy zatem delikatnych środków, miękkiej gąbki czy szczoteczki. Skórzane wstawki natomiast koniecznie impregnujemy.

W wypadku nubuku czy zamszu należy jeszcze pamiętać o wyszczotkowaniu tych elementów po wysuszeniu oraz używaniu odpowiednich środków czyszczących. Zwykłe mydło czy zbyt długie moczenie tych elementów może pozostawić na nich plamy.

KOMENTARZE