fbpx
A password will be e-mailed to you.

Opona Pirelli DIABLO ROSSO™ IV została uznana, według niemieckiego magazynu MOTORRAD, za najlepszą oponę supersport! Nagroda ta to efekt testu porównawczego sześciu najlepszych opon supersport, które są obecnie dostępne na rynku.

Testy MOTORRAD uznawane są za swoisty punkt odniesienia w sektorze opon. Próby przeprowadzane są nie tylko na torach zamkniętych i suchej nawierzchni, ale także na drogach publicznych oferujących najróżniejsze warunki. Dystans przejeżdżany podczas takich testów to nawet ponad 2000 kilometrów.

Advertisement

Najnowsze porównanie opon supersport zostało opublikowane w numerze MOTORRAD 6/2022. Redakcja niemieckiego magazynu porównała opony sześciu różnych marek dostępnych na rynku w rozmiarach 120/70 ZR 17 z przodu i 190/55 ZR 17 z tyłu. Osiągi opon zostały ocenione w kategoriach „Droga miejska”, „Tor wyścigowy”, „Na mokro” i „Przebieg”. Opony Pirelli DIABLO ROSSO™ IV nie wykazały słabych stron w żadnej kategorii i uzyskały łączny wynik 361 na 400 możliwych do zdobycia punktów. To dało modelowi zwycięstwo w teście i ogólną oceną „BARDZO DOBRY”.

Pirelli DIABLO ROSSO™ IV

We wnioskach testerów można było przeczytać: „Dzięki DIABLO ROSSO™ IV Pirelli rozwiewa wszelkie zmartwienia dotyczące opony zaprojektowanej do użytku supersportowego, takie jak deszczowe dni czy długie wyjazdy. Suma wszystkich tych dobrych cech sprawia, że ​​jest zwycięzcą testu”. Przy bliższej analizie wyników zauważano także, że DIABLO ROSSO™ IV na torze jest „wzorcem stabilności i przyczepności”, umożliwia osiągnięcie najlepszego czasu okrążenia i jest idealnym zobrazowaniem definicji „NAJLEPSZEGO ZAKUPU” w tej kategorii. Po przejechaniu ponad 2000 kilometrów podczas testów, w oponach DIABLO ROSSO™ IV odnotował minimalny poziom zużycia i tym samym model uzyskał wynik „NAJLEPSZY ZAKUP” także w kategorii „Przebieg”.

DIABLO ROSSO™ IV jest przeznaczony dla motocyklistów, którzy kochają dynamiczny styl jazdy na motocyklach supersportowych, nakedach lub crossowerach oraz oczekują od opon wysokiego poziomu przyczepności na różnych rodzajach nawierzchni i w zmiennych warunkach pogodowych, a także dobrego feedbacku i świetnego prowadzenia. DIABLO ROSSO™ IV jest częścią gamy opon Pirelli oferującą równowagę między sportowymi osiągami, długimi przebiegami i zachowaniem na mokrej nawierzchni.

KOMENTARZE