Niektóre pojazdy od pierwszego kontaktu budzą tak pozytywne emocje, że zaczynamy je lubić bez konkretnego powodu. Choć Agility 16+ to zwykły, niewielki skuter miejski, jest jedną z takich maszyn.

Funkconalny skuter miejski

Kymco Agility 16+

Kanapa jest bardzo wygodna, zaś kierownicę zamontowano na właściwej wysokości, dzięki czemu podczas pełnego skrętu nie będziemy zawadzać o kolana. Zestaw wskaźników zawiera tylko to, co potrzebne: prędkościomierz, paliwomierz, zegar i niezbędne kontrolki.

Do dyspozycji mamy sporo (jak na skuter miejski) miejsc do schowania drobiazgów, które muszą z nami podróżować. Mały schowek – zamykany kluczykiem i z gniazdkiem elektrycznym – umieszczono na panelu przednim, większy – mieszczący kask jet – pod kanapą a na płycie z tyłu zamontowano fabryczny top case. Mądrym rozwiązaniem jest umieszczenie wlewu paliwa na zewnątrz, na panelu obok małego schowka. Gdybym miał coś do tego skutera dołożyć, to tylko akcesoryjną szybę dla podwyższenia komfortu jazdy.

Kymco Agility 16+ – jazda

„Szesnastka” toczy się na kołach o większej średnicy niż większość innych skuterów. Z przodu jest szesnastka, z tyłu – czternastka. Dzięki temu koła nie zwiedzają dna dziur w jezdni (jak to mają w zwyczaju małe kółka). Jazda staje się bardziej komfortowa, zyskuje trakcja. Nad bezpieczeństwem czuwają doskonale działające, wydajne hamulce tarczowe (z przodu i z tyłu). Ich skuteczności przysługują się też przewody hamulcowe w oplocie.

Agility 16+ – idealny dla początkującego

Kymco Agility 16+

Prowadzenie Agility 16+ jest łatwe i daje wiele przyjemności. Nawet początkujący skuterzysta, którego doświadczenie z jednośladami do tej pory ograniczało się do rowerów, nie będzie miał problemów z opanowaniem 16+. Dobra dynamika pozwala być jednym z szybszych uczestników miejskiego ruchu. Pomaga w tym także zwrotność.

Dodatkowym bonusem jest niskie spalanie. Chociaż silniczek mały i prędkość podróżna niewielka, bo około 80-90 km/h, skuter nadaje się do podmiejskich wojaży. Wysoki komfort pozwala przejechać bez zmęczenia całkiem sporo kilometrów. To wszystko sprawia, że Agility 16+ jeździmy, bo lubimy, nawet bez celu.

KOMENTARZE

REKLAMA