fbpx

Billy Bolt zwyciężył tegoroczne zmagania World Enduro Super Series, stając się tym samym pierwszym zwycięzcą w historii tej formuły.

Zawodnik Rockstar Energy Husqvarna Factory Racing podczas wystepu w zawodach Knock Out zaliczył jeden z najlepszych swoich występów w całej serii WESS. Przed startem zwodnik miał świadomość swojej świetnej pozycji w mistrzostwach, ale wiedział również, że musi zaliczyć dobry start podczas blisko dwugodzinnego wyścigu, który miał zapewnić dużo punktów do klasyfikacji generalnej.

knock-out-start

Dobre, ciężkiego początki!

Początek układał się po myśli Bolta. Zaczął z wysokiej pozycji i jechał przede wszystkim równo – tak, aby nie popełnić głupich błędów. Ta strategia się opłaciła. Pierwsza połowa wyścigu poszła po myśli Brytyjczyka. Gorzej było w drugiej połowie. Ta okazała się mocno piaszczysta, a ten teren poważnie skomplikował sytuację Bolta – zawodnik zaliczył kilka gleb, w wyniku których uszkodził motocykl. Na szczęście dla zawodnika Rockstar Energy Husqvarna Factory Racing jego motocykl nadal jechał i mógł ukończyć zawody. Metę przekroczył z 12. czasem , ale to wystarczyło do zdobycia mistrzostwa WESS.

Zawody Knock Out zwyciężył Nathan Watson, drugi był Glenn Coldenhoff, a trzeci Yentel Martens. Ciekawostką jest fakt, że Alfredo Gomez ukończył zawody dopiero na miejscu 28. Tadek Błażusiak przez kontuzję palca zmuszony był odpuścić walkę w Holandii, która mogłaby dać mu podium. Na szczęście Polak zapewnił, że na 100% wystąpi w Tauron Arenie podczas zawodów SuperEnduro