fbpx

Warszawski Festiwal Piwa promuje wysoką kulturę związaną z piwem, uczy wartości tradycyjnego rzemiosła oraz łączy ludzi ze sobą.

Piwo rzemieślnicze może wyglądać i smakować zupełnie inaczej, niż pokazują nam międzynarodowe koncerny. Mikrobrowary i browary kontraktowe często kierują się zupełnie inną filozofią, nawiązując do bogatej polskiej tradycji. To małe, często rodzinne firmy, które napędza pasja i dbałość o jakość oferowanego produktu. Pracują w nich specjaliści, którzy swoją wiedzą prześcigają niejednego „profesjonalnego” piwowara, ale także amatorzy, dopiero uczący się prowadzić firmę i twardych reguł rynku.

Warszawski Festiwal Piwa promuje wysoką kulturę związaną z piwem, uczy wartości tradycyjnego rzemiosła oraz łączy ludzi ze sobą. Od wieków piwo było społecznym spoiwem, przy nim gromadzili się ludzie o różnych poglądach, kłócili się, godzili i zostawali przyjaciółmi. W tym sensie świat piwa tworzą ludzie – fascynujący, pozytywni, otwarci na nowe smaki i doznania, a także zafascynowani filozofią, jaka płynie razem z rzemieślniczym piwem.

To też przegląd najlepszych polskich i światowych browarów rzemieślniczych, na którym każdy znajdzie coś dla siebie. Obecnie najbardziej prestiżowa impreza tego typu w kraju. Chcemy edukować, stymulować intelektualnie i sensorycznie naszych gości, promować inicjatywy wyznaczające nowe trendy w branży piwowarskiej.

5. EDYCJA WARSZAWSKIEGO FESTIWALU PIWA

Jubileuszowa, piąta edycja festiwalu, będzie rekordową pod kątem ilości stoisk browarów rzemieślniczych, na których piwo poleją osobiście właściciele lub piwowarzy. Z myślą o tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki stworzyliśmy Strefę Młodych Browarów, która rozszerza dotychczasową przestrzeń Festiwalu. Nieformalnym elementem będą też Piwni Przewodnicy – specjaliści od piwa, nosząc specjalne koszulki, będą zachęcali niewprawionych festiwalowiczów do dyskusji o stylach piwa.

Naszą prawdziwą dumą jest zaprojektowany specjalnie według naszego projektu pokal festiwalowy, który internauci nazwali Niucherem. Wykonany ręcznie, został przemyślany specjalnie na potrzeby festiwalu. Krótka, masywna nóżka o szerokiej podstawie zapewnia stabilność. Szerokie, płaskie dno pozwala ogrzać próbkę piwa całą powierzchnią dłoni i pewnie chwycić szkło. Kształt inspirowany jest chłodnią kominową, która nie tylko kumuluje zawarte w piwie aromaty, ale także ułatwia ich wyczuwanie.

TURNIEJ PIŁKARZYKÓW

Jako urozmaicenie dla fanów piłki organizujemy turniej piłkarzyków. Rozgrywki na czterech stołach, w systemie pucharowym wg uproszczonych zasad ITSF, to jedyne zawody sportowe w Polsce, gdzie picie piwa nie jest obowiązkowe, ale na pewno mile widziane. W zeszłym roku konkurs cieszył się olbrzymią popularnością, jesteśmy więc pewni, że i w tym roku chętnych do pucharowych rozgrywek nie zabraknie.

FLIPPERY

Nowość na festiwalu – na trzecim piętrze strefy VIP ustawimy 10 flipperów dla graczy o różnym poziomie zaawansowania. Maszyny będą dostępne dla naszych gości zupełnie za darmo.

JUŻ OD CZWARTKU!

Warszawski Festiwal Piwa odbędzie się w dniach 13-15 października (czwartek-sobota) w Strefie VIP Miejskiego Stadionu Legii Warszawa. Swoje stanowiska przygotuje ponad 50 browarów i importerów oraz 15 foodtrucków. Szacujemy, że z ok. 250 nalewaków poleje się ponad 500 różnych piw. Spodziewamy się 20-25 tys. gości. Przez trzy dni odbędzie się wiele sesji warsztatowych, wykładów, szkoleń i paneli dyskusyjnych. To obowiązkowa pozycja dla wszystkich miłośników piwa i osób, które dopiero chciałyby poznać ten świat. Podczas festiwalu panuje niepowtarzalna, przyjacielska atmosfera i klimat, który ciężko porównać z jakimkolwiek innym wydarzeniem.

KOMENTARZE