fbpx

Wymagający tor, rywalizacja najwyższych lotów i doskonałe występy utalentowanych, polskich zawodników. Za nami II Runda Motocrossowych Mistrzostw Polski ORLEN MX MP 2018 w Obornikach. Zobaczcie relację!

Po udanej inauguracji MXMP w Lidzbarku Warmińskim, zawody w Obornikach miały potwierdzić wysoką formę zawodników Akademii ORLEN Team. Wyjątkowo korzystne ukształtowanie toru pozwoliło kibicom na dokładne śledzenie kolejnych etapów zaciętej rywalizacji na obornickim torze.

Wyścigi klas: MX125, MX85, MX KOBIET i MX OPEN.

Wśród zawodników startujących w klasie MX85 bezkonkurencyjny okazał się podopieczny Akademii ORLEN Team Maksymilian Chwalik, który wygrał oba wyścigi. Tym samym młody zawodnik umocnił się na pozycji lidera klasyfikacji sezonu ze 194 punktami na koncie. Powody do satysfakcji miał również Gabriel Chętnicki, który wygrał pierwszy wyścig i zajął drugie miejsce w drugim wyścigu klasy MX OPEN, co pozwoliło mu na triumf w całych zawodach. Bardzo dobry występ zanotował także Dariusz Rapacz, który uplasował się na drugim stopniu podium w klasie MX 125. Młody zawodnik z Osielca jest obecnie liderem klasyfikacji sezonu.
Drugi dzień weekendu przyniósł zmagania w klasach MX MASTER, MX 65 oraz MX 2. W rywalizacji „sześćdziesiątekpiątek” podopieczny Akademii ORLEN Team Mikołaj Stasiak zajął odpowiednio trzecie
i czwarte miejsce, co pozwoliło na zajęcie 4. miejsca w ogólnej klasyfikacji zawodów i uzyskanie kolejnych 78 punktów do klasyfikacji sezonu. Niedziela okazała się szczęśliwa ponownie dla Gabriela Chętnickiego, który będzie doskonale wspominał wizytę w Obornikach. Zawodnik AOT wygrał pierwszy wyścig, a w drugim musiał uznać wyższość jedynie innego członka Akademii Macieja Więckowskiego oraz Łukasza Lonki. Ostatecznie Chętnicki uplasował się na drugim, a Więckowski na trzecim stopniu podium klasy MX2.

Akademia ORLEN – sportowe ABC!

Akademia ORLEN Team to projekt wspierający rozwój karier młodych zawodników w dwóch dyscyplinach – w motocrossie i kartingu. Wybrani na dany sezon młodzi adepci motocrossu otrzymują kompleksowe wsparcie merytoryczne i sprzętowe w postaci profesjonalnych treningów pod okiem czołowych światowych i polskich trenerów – Justina Morrisa i Marcina Wójcika. Zagwarantowany mają również dostęp do wiedzy doświadczonych zawodników i trenerów ORLEN Team – Marka Dąbrowskiego i Jacka Czachora oraz wsparcie sprzętowe i logistyczne. Zawodnicy w ramach całorocznego programu rozwoju umiejętności Akademii ORLEN Team startują w ramach Mistrzostw Polski MX.