fbpx

W czwartej rundzie Polskiej Ligi eMotoGP na graczy czekało nasze sąsiednie Brno. W głównej ligowej grupie po raz trzeci wygrał Jarek Jakubowski startujący na motocyklu Ducati. Drugie miejsce zajął Adrian Stręk, a podium uzupełnił Michał Pilichowski.

Wyścigi Polskiej Ligi eMotoGP stają się coraz bardziej zacięte. Poziom z rundy na rundę rośnie w niesamowitym tempie, do walki o zwycięstwo dołączają się kolejni gracze. Pierwszy raz w tym sezonie, aż sześciu zawodników zmieściło się w jednej sekundzie w kwalifikacjach. Wyścig jak zawsze obfitował w wiele nieoczekiwanych zwrotów akcji oraz w sporo bezpośredniej walki. Jak ostatnio nas do tego przyzwyczaił, zwycięzcą kolejnego wyścigu został ponownie Jarek Jakubowski startujący na Ducati, ale tym razem musiał się on nieco więcej napracować aby stanąć na najwyższym stopniu na podium.

Drugie miejsce padło łupem Adriana Stręka, również dosiadającego wirtualnego Ducati. To podium pozwoliło mu na wskoczenie na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej, wyprzedzając Krystiana Milanowskiego. Podium w wyścigu zdobył równie szybki Michał Pilichowski, który uzyskał świetny wynik po kolejnych przygodach w trakcie wyścigu. Brno pokazało, że stawka coraz bardziej się wyrównuje i nie można już w ciemno typować pierwszej trójki. Ten sezon będzie naprawdę ciekawy!

Kwalifikacje były bardzo mocne ponieważ w 1 sekundzie było chyba 6 zawodników. Tych kwalifikacji nie zaliczam do udanych ponieważ nie udało mi się wyeliminować przegrzewającej się tylnej opony. Przypomniało mi się jak się ścigałem w realu i czasami startowałem z 6,7 pola, a później udawało się wygrać wyścig, teraz w online jest podobnie. Miałem szczęście w pierwszym zakręcie bo był dzwon który udało mi się ominąć. Gratulacje dla AMBYFATIMA i Pilicha za podium. Dziękuję za doping i pozdrawiam całą ekipę JCGROUP.

– powiedział zdobywca pierwszego miejsca, Jarek Jakubowski (Ducati)

Cieszę się bardzo z 2 miejsca, ponieważ Brno jest jednym z moich ulubionych torów na których dobrze sie czuje. Po dobrym starcie udało przebić sie na pierwszą pozycję, co pozwoliło odjechać od reszty stawki (poza ROBOCOPEM – Jarulem) który wyprzedził mnie na 3 okrążeniu. W drugiej połowie wyścigu czułem że Pilich się zbliża ale udało się utrzymać pozycję z czego jestem w 100% zadowolony.

-dodał Adrian Stręk (Ducati), zdobywca drugiego miejsca

Po wywalczeniu pole position liczyłem na dobry wyścig. Wiedziałem że mam bardzo dobre tempo aby powalczyć o zwycięstwo. Niestety zepsułem start co przyczyniło się do wywrotki w pierwszym zakręcie. Musiałem gonić moich rywali i ostatecznie stanąłem na podium. Gratuluję Jarulowi kolejnego zwycięstwa oraz pierwszego podium Ambafatimie. Kolejna runda na Laguna Seca. Postaram się walczyć o zwycięstwo.

-opowiadał po wyścigu zdobywca trzeciego miejsca, Michał Pilichowski (Yamaha).

W drugiej grupie wygrał kiukerro (Yamaha), na drugim miejscu uplasował się Majkelmm (Yamaha) natomiast na trzecie miejsce wskoczył Mr_Nice25 (Honda). W grupie trzeciej najszybszy okazał się Aro9713 (Yamaha), drugą pozycję zajął MISIEK_79_PL (Yamaha), a trzecie miejsce Skill0710 (Ducati).

Partnerami Polskiej Ligi eMotoGP są: Szkopek Team, Mateusz „Gucio1846” Kapusta, MOTOGP.PL, Świat Motocykli, In2Ride, JC Group, Foto Witch, Don’t Break, Mateusz Jagielski Motorsport Photographer oraz zespół rockowy Kruk. Piąta runda Polskiej Ligi eMotoGP odbędzie się w najbliższy poniedziałek na torze Laguna Seca, na którym gracze ścigali się już w ramach wyzwania Mateusza Kapusty ze Szkopek Teamu. Zapowiada się naprawdę wyśmienite widowisko.