Yamaha Ténéré 700 Extreme – gotowa na najcięższe wyzwania

Debiutująca w 2019 roku Ténéré 700 z miejsca stała się jednym z najlepiej sprzedających się modeli Yamahy. Na pewno wpływ na to miał sprawdzony i powszechnie ceniony silnik CP2 o pojemności 690 ccm. Prezentowane na przestrzeni 4 lat różne wersje modelu Ténéré zapewniły mu sukces rynkowy w swojej kategorii. Na sezon 2024 Yamaha przygotowała kolejną nowość – Ténéré 700 Extreme.

Motocykl offroadowy bez kompromisów

Intencje co do nowej wersji T7 Yamaha zawarła w jej nazwie. Extreme ma być motocyklem terenowym. Świadczy o tym przede wszystkim zwiększony skok zawieszeń oraz zastosowanie topowych komponentów zwiększających jego możliwości w trudnych warunkach.

Ténéré 700 Extreme otrzymała w pełni regulowane zawieszenie KYB o skoku zwiększonym o 20 mm (przód i tył) względem podstawowego modelu Ténéré 700. Nowa wersja może się pochwalić prześwitem na poziomie 260 mm. Rury widelca pokryte są powłoką Kashima, aby zapewnić lepszą pracę, a ich złoty kolor podkreśla wysoką jakość. Pełna regulacja parametrów pozwala na optymalne ustawienie zawieszenia pod konkretnego kierowcę i styl jazdy. Wersja Extreme została stworzona z myślą o osobach z doświadczeniem w motocrossie lub enduro, które z pewnością rzucą jej możliwie najambitniejsze wyzwania terenowe.

Ponadto Yamaha wyposażyła Ténéré Extreme w lekkie podnóżki z tytanu o 35% większej powierzchni, aluminiową osłonę chłodnicy oraz prowadnicę łańcucha. Motocykl otrzymał też dwuczęściowy błotnik przedni w stylu enduro oraz płaskie siedzenie, które ułatwia przesuwanie środka ciężkości dzięki łatwiejszym zmianom pozycji. 

Doskonała wydajność i trwałość

Z myślą o zobrazowaniu możliwości terenowych swojego motocykla adventure Yamaha wręczyła dwa motocykle Ténéré swoim fabrycznym zawodnikom. Alessandro Botturi i Pol Tarrés konkurowali na nich w najbardziej wymagających rajdach na całym świecie, regularnie osiągając świetne wyniki. Po historycznym zajęciu 1. i 2. miejsca w rajdzie TransAnatolia, Tarrés i Botturi dosiądą nowej wersji Ténéré 700 Extreme w ostatnim etapie Italian Motorally Raid TT, który rozpoczyna się 20 października na Sardynii.

Ténéré 700 Extreme będzie dostępna w Europie na sezon 2024. Motocykl będzie oferowany w kolorze Icon Blue z unikatowym zestawem grafik.

Ténéré 700 Extreme: najważniejsze informacje

  • W pełni regulowane zawieszenie KYB z przodu, średnica 43 mm, z powłoką Kashima, skok 230 mm (20 mm więcej niż w standardowej wersji Ténéré 700)
  • W pełni regulowany amortyzator KYB, skok 220 mm (20 mm więcej niż w standardowej wersji Ténéré 700)
  • Prześwit na poziomie 260 mm (20 mm więcej niż w standardowej wersji Ténéré 700)
  • 5-calowy wyświetlacz TFT z trzema trybami, w tym z trybem wzorowanym na roadbooku
  • Lekkie podnóżki z tytanu o powierzchni zwiększonej o 35%
  • Jednoczęściowa, płaska kanapa, dodatkowe 20 mm wypełnienia skutkujące wysokością siedzenia 910 mm
  • Wysoki błotnik przedni w kolorze lakieru
  • Aluminiowa osłona chłodnicy
  • Prowadnica łańcucha
  • Złote felgi szprychowe z aluminium

Ténéré Spirit Experience

Yamaha postawiła sobie za cel, aby każdy kierowca miał szansę w pełni cieszyć się swoim motocyklem Ténéré w różnorodnych sytuacjach. Dzięki ofercie Ténéré Spirit Experience właściciele T7 mogą dołączyć do najsłynniejszych wydarzeń Rally Raid z oficjalnym zespołem rajdowym Yamaha. Kompleksowy pakiet obejmuje przygotowania, przeloty, transport motocykla, jak również codzienne odprawy, pomoc techniczną i o wiele więcej. Konkretne imprezy objęte ofertą oraz dodatkowe informacje można znaleźć na stronie https://tenere-spirit-experience.com/en/

KOMENTARZE
Informacja prasowa

Recent Posts

Włochy walczą z polskim przekrętem. Policja skorzysta z danych CEPiK

Włoskie ministerstwo spraw wewnętrznych przekazało tamtejszej policji instrukcje, jak funkcjonariusze mogą skorzystać z danych dotyczących…

24 sierpnia 2026

MotoGP: Kontraktowe szaleństwo trwa! Kto dziś podpisał umowę na 2027?

Wraz z podpisaniem porozumienia pomiędzy producentami MotoGP a Liberty Media na sezony 2027-2031, ruszyła machina…

24 sierpnia 2026

Isle of Man TT nie porzuci klasy Sidecar. Są pierwsze propozycje zmian

Organizatorzy Isle of Man TT pracują nad tym, żeby klasa Sidecar była bezpieczniejsza dla uczestników.…

24 sierpnia 2026

Motolato w Inter Motors. Nie uwierzysz, jak zobaczysz te ceny ciuchów IXON!

Dobry kombinezon sportowy, porządny zestaw turystyczny albo motocyklowe jeansy na dojazdy do pracy – niezależnie…

22 sierpnia 2026

Honda CB400 Super Four E-Clutch powalczy z chińską konkurencją. Motocykl trafi do Europy

Honda zamierza wprowadzić do Europy motocykl CB400 Super Four E-Clutch, którego koncept zaprezentowano po raz…

21 sierpnia 2026

Oznakowanie dla motocyklistów zamiast ostrzejszych przepisów. Jak to działa?

W Europie przybywa miejsc, gdzie zamiast karać motocyklistów za przekroczenie prędkości, faktycznie próbuje się dbać…

20 sierpnia 2026