Sukces zespołu LRP Poland w Le Mans

Trójka w składzie Bartłomiej Lewandowski, Dominik Vincon i Stefan Kerschbaumer, zmieniająca się za sterami BMW S1000RR na oponach Pirelli, podczas słynnego, dobowego maratonu pokonała dokładnie 801 okrążeń, czyli 3352 kilometry, na tankowanie i zmianę ogumienia zjeżdżając zgodnie z planem tylko 23 razy.

Polska ekipa zakończyła kwalifikacje do 24 Heures Motos na wysokiej, piętnastej pozycji w stawce 52 zespołów z całego świata, a po starcie wyścigu, dzięki bezbłędnej jeździe, niezawodnej maszynie i sprawnej pracy całej obsługi, konsekwentnie pięła się w górę tabeli wyników.W efekcie pierwszą z czterech rund sezonu FIM EWC 2022 polski zespół zakończył na szóstej pozycji w swojej klasie, sięgając po 26 cennych punktów do klasyfikacji generalnej, w której zajmuje wysokie, szóste miejsce.

Finiszując na szóstej pozycji w klasie EWC w Le Mans, polska ekipa wyrównała swój najlepszy rezultat w MŚ FIM EWC w tej kategorii, wywalczony w ośmiogodzinnym wyścigu na niemieckim torze Oschersleben w 2017 roku.

Wówczas podopieczni Bartłomieja Lewandowskie zajęli również siódme miejsce w klasyfikacji łącznej wyścigu. Czternaste miejsce jest z kolei najlepszą lokatą w sześcioletniej historii startów LRP Poland w Le Mans.Druga runda MŚ odbędzie się w pierwszy weekend czerwca na innym legendarnym torze, znanym nie tylko z wyścigów długodystansowych, ale także Grand Prix Formuły 1, belgijskim Spa-Francorchamps.

„Ten wynik jest zasługą konsekwentnej pracy całego zespołu już od poprzedniego sezonu, kiedy po raz pierwszy stanęliśmy do walki na nowym modelu BMW S1000RR i skupialiśmy na nauce całkowicie nowego dla nas pakietu – mówi zawodnik i szef zespołu, Bartłomiej Lewandowski. – Doświadczenia wyniesione z ubiegłorocznej rywalizacji pozwoliły nam stanąć do walki z ambitnym celem ukończenia wyścigu i pokonania przynajmniej ośmiuset okrążeń. To nasz najlepszy rezultat w sześcioletniej historii startów Teamu LRP Poland w Le Mans. Bardzo dziękuję nie tylko całej ekipie, która wykonała kapitalną pracę, ale także naszym partnerom i polskim kibicom, którzy wspierali nas od startu do mety. Cieszę się także, że ten świąteczny weekend mogłem spędzić na torze z moim synem, który był dla mnie cenną pomocą i wsparciem”. „Jestem bardzo zadowolony z naszego startu w Le Mans – dodaje Dominik Vincon. – Cieszę się nie tylko z tego, że w ogóle dojechaliśmy do mety, co samo w sobie w tak długich i wymagających wyścigach jest sporym sukcesem, ale także z wysokiego miejsca na mecie. To dla mnie pierwszy wyścig 24-godzinny, który ukończyłem na naszym nowym motocyklu. Wszyscy wykonaliśmy świetną pracę i jako zespół zrobiliśmy ogromne postępy w bardzo krótkim odstępie czasu”.

„To był bardzo trudny, ale dla nas bardzo udany wyścig – podsumowuje Stefan Kerschbaumer. – Po drodze mieliśmy kilka drobnych problemów, ale nasz zespół poradził sobie z nimi rewelacyjnie, za co bardzo dziękuję całej obsłudze. Sięgnęliśmy po świetny wynik, który jest dla nas wymarzonym rozpoczęciem sezonu”.

Więcej o zespole LRP Poland na oficjalnej stronie www.lrppoland.pl , profilu na Facebooku www.facebook.com/TeamLRPPoland i kanale Youtube.

KOMENTARZE
Informacja prasowa

Recent Posts

Włochy walczą z polskim przekrętem. Policja skorzysta z danych CEPiK

Włoskie ministerstwo spraw wewnętrznych przekazało tamtejszej policji instrukcje, jak funkcjonariusze mogą skorzystać z danych dotyczących…

24 sierpnia 2026

MotoGP: Kontraktowe szaleństwo trwa! Kto dziś podpisał umowę na 2027?

Wraz z podpisaniem porozumienia pomiędzy producentami MotoGP a Liberty Media na sezony 2027-2031, ruszyła machina…

24 sierpnia 2026

Isle of Man TT nie porzuci klasy Sidecar. Są pierwsze propozycje zmian

Organizatorzy Isle of Man TT pracują nad tym, żeby klasa Sidecar była bezpieczniejsza dla uczestników.…

24 sierpnia 2026

Motolato w Inter Motors. Nie uwierzysz, jak zobaczysz te ceny ciuchów IXON!

Dobry kombinezon sportowy, porządny zestaw turystyczny albo motocyklowe jeansy na dojazdy do pracy – niezależnie…

22 sierpnia 2026

Honda CB400 Super Four E-Clutch powalczy z chińską konkurencją. Motocykl trafi do Europy

Honda zamierza wprowadzić do Europy motocykl CB400 Super Four E-Clutch, którego koncept zaprezentowano po raz…

21 sierpnia 2026

Oznakowanie dla motocyklistów zamiast ostrzejszych przepisów. Jak to działa?

W Europie przybywa miejsc, gdzie zamiast karać motocyklistów za przekroczenie prędkości, faktycznie próbuje się dbać…

20 sierpnia 2026