Na minimotocyklach pit bike ścigało się aż 127 uczestników. Stu jedenastu zawodników rywalizowało w dziewięciu klasach oraz piętnastka najmłodszych uczestników zaprezentowała się w jazdach pokazowych – specjalnych przejazdach dla dzieci, które nie posiadają jeszcze licencji zawodniczej.
Toruński obiekt jest bardzo dobrze znany zawodnikom pit bike. Położony u podnóża żużlowej Motoareny tor stał się areną zmagań w pierwszej rundzie tegorocznego sezonu zawodów rozgrywanych na podłożu asfaltowym. Niestety tuż przed zawodami nad Toruniem rozpętała się spora wichura, na szczęście w dniu zawodów, pogoda była łaskawsza i zawody mogły zostać przeprowadzone bez większych przeszkód.
Kolejna runda Dobre Sklepy Motocyklowe Pucharu Polski Pit Bike SM została zaplanowana na torze pod Zieloną Górą, Wallrav Race Center. Zawody odbędą się w dniach 25-26 czerwca, czyli w weekend rozpoczynający tegoroczne wakacje. Więcej informacji o zawodach można zaleźć na stronie organizatora www.zawodypitbike.pl.
Masters
1.Tomasz Wojciech
2. Rafał Walasiewicz
3. Tomasz Bielas
Stock 90
1. Olaf Kozłowski
2. Mieszko Mudło
3. Nikodem Sobierajski
Stock 125
1. Bartosz Derek
2. Bartosz Bambecki
3. Paweł Sitek
Pit Ladies
1. Aleksandra Kotowska
2. Magdalena Pabijan
3. Jagoda Żyłkowska
Stock 150 Junior
1. Mateusz Molik
2. Aleksander Gralewicz
3. Maksymilian Palmowski
Lite 150
1. Krzysztof Dzikowski
2. Piotr Zamiatała
3. Michał Zieliński
Stock 150
1. Jakub Waszak
2. Bartosz Krygier
3. Norbert Targosz
Super Pit
1. Mateusz Hulewicz
2. Kacper Raniszewski
3. Miłosz Kurkul
MiniGP
1. Oskar Kubicki
2. Piotr Adamczyk
3. Marek Zawadzki
Od 3 czerwca zmienią się zasady redukcji punktów karnych, ale Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji poszło…
Michael Dunlop w ostatniej chwili postanowił zmienić decyzję odnośnie motocykla, którym wystartuje w klasach Superbike…
19-letni Milan Pawelec rozpoczął obronę tytułu mistrza Europy Moto2 od zwycięstwa i podwójnego podium w…
W kwietniu gruchnęła druzgocąca wiadomość o zamknięciu Toru Poznań, który jest jedynym profesjonalnym torem wyścigowym…
Po zwycięskiej inauguracji sezonu przed Automarket AF Racing Team pojawia się kolejne wyzwanie. Już w…
W gronie bliskich znajomych zastanawiamy się nad kolejną wyprawą. Motocyklowo znamy się jak łyse konie,…