Categories: Aktualności

Enduro Rally 24 2019: Elektryczne motocykle i obrońcy tytułów

Na początku września (5-8.09) druga edycja Enduro Rally 24 w przepięknych okolicach Giżycka. Listy startowe są już prawie pełne, ale nie przeszkadzało to organizatorom znaleźć miejsce dla dwóch nietypowych motocykli offroadowych.

Elektryczne motocykle podczas Enduro Rally 24

– Jesteśmy podekscytowani możliwością startu w rajdzie. Dodatkowym aspektem uczestnictwa jest możliwość pokazania motocykli elektrycznych miłośnikom sportu w tak konkretnym wydaniu jak Enduro Rally 24. I będziemy mogli rywalizować z ekipą E-Moto z Krakowa!

– komentował Szymon Duda z Politechniki Wrocławskiej.

Wrocławski LEM Thunder i motocykl zespołu E-Moto AGH będą rywalizować między sobą już we wrześniu. To oczywiście świetna okazja dla innych uczestników rajdu do zapoznania się z motocyklami elektrycznymi i pokazanie, że elektryki też mogą dawać radość z jazdy.

– Strasznie cieszy mnie zainteresowanie rajdem, a tym bardziej zainteresowani uzdolnionych studentów Politechniki Wrocławskiej oraz Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Sam jestem ciekawy rywalizacji między nimi i tego jak elektryki spisują się w terenie. Mam cichą nadzieję, że ekipy dadzą mi się przejechać – dodaje Tomek Staniszewski, organizator rajdu.

Enduro Rally 2019: Powrót Mistrzów

Grzegorz Antkowiak, zeszłoroczny zwycięzca klasy Rally 24 już znajduje się na listach startowych. Swoją obecność potwierdził także Maciek Berdysz, uczestnik Rajdu Dakar. Tak jak w poprzednim roku zawodnicy podzieleni będą pod względem pokonywanego dystansu oraz pojemności motocykli. Najostrzejsza rywalizacji rozgrywa się w klasie lekkich enduro – Rally 24. Zawodnicy za sterami spędzą dokładnie 24 godziny, w tym ścigając się także w nocy.

Ogromnym zainteresowaniem cieszy się klasa Rally 12 ADV. 12-godzinna rywalizacja motocykli pow. 700 ccm. Duże modele BMW, KTM czy Hondy na mazurskich szutrach. Czy jest coś lepszego?

Szczegółowe informacje: www.endurorally24.pl

Facebook: https://www.facebook.com/endurorally24/

Partnerzy rajdu: WARTA, KTMsklep.pl, Shoei Polska, Modeka Polska, X-country, VALVOLINE, Krynka, Grupa Chorten, Świat Motocykli

Foto: LEM Wrocław

KOMENTARZE
Informacja prasowa

Recent Posts

TOP Tygodnia: Pozycja na ADV, Ile sportu jest w sporcie… – O czym czytaliście najchętniej w ostatnich dniach?

Kontrola motocykla w terenie zaczynająca się od właściwej pozycji, skutery 125 w rozsądnych cenach, lekkie…

16 marca 2026

Sudety Zachodnie. W sudeckim rytmie cz. 2

Sudety to najstarsze góry w Polsce, pełne kontrastów i ukrytych tajemnic. Po spotkaniu z ich…

15 marca 2026

MotoGP: GP Kataru i finał sezonu przełożone. Czy to dobra decyzja?

Grand Prix Kataru w MotoGP zostało przełożone z kwietnia na listopad z powodu napiętej sytuacji…

15 marca 2026

Najlepsze motocykle 125 do turystyki – TOP 8 maszyn, które naprawdę dają radę w trasie

Motocykl 125 rzadko kojarzy się z turystyką, ale w praktyce może być całkiem dobrym towarzyszem…

14 marca 2026

Suzuki Roadshow 2026 – nowe GSX-R1000R i SV-7GX ruszają w trasę po Polsce

Suzuki zaprasza fanów motocykli na ogólnopolski cykl pokazów premierowych Roadshow 2026. W salonach marki w…

14 marca 2026

Jak przygotować motocykl do nowego sezonu?

Uruchomienie wiosną motocykla, który został prawidłowo przygotowany do zimowania, to właściwie czysta formalność – nawet…

13 marca 2026