Jedyny Polak w stawce po pierwszej sesji tracił do lidera stawki 3,2 sekundy, ale popołudniu zmniejszył różnicę do 2,6 sekundy, pokonując w piątek w sumie 37 okrążeń trudnego toru Circuit de Barcelona-Catalunya.
W sobotę 20-letniego zawodnika ekipy Pertamina Mandalika SAG Euvic i całą stawkę Moto2 czeka ostatni trening wolny, a następnie, o 15:10, kwalifikacje do niedzielnego wyścigu, który rozpocznie się o 12:20.
„To był dobrze przepracowany dzień, choć czuję pewien niedosyt – mówi Piotr Biesiekirski. – Rano skupialiśmy się na ustawieniach motocykla, ponieważ gdy etatowa stawka mistrzostw świata testowała tutaj kilkanaście dni temu, my ścigaliśmy się w mistrzostwach Europy. Musieliśmy więc dopracować kilka detali, ale popołudniu motocykl prowadził się już bardzo dobrze. Niestety, w drugiej sesji nie byłem w stanie złożyć nieco szybszego okrążenia, stąd wspomniany niedosyt, ale zmniejszyłem stratę do czołówki o ponad pół sekundy, co potwierdza nasze postępy. Teraz skupiamy się już na jutrzejszym, ostatnim treningu i kwalifikacjach”.
Więcej informacji o Piotrze Biesiekirskim na jego oficjalnym profilu pod adresem Facebook.com/PiotrBiesiekirskiOfficial oraz na oficjalnej stronie internetowej www.pbk74.com.
Uniwersalność, która wreszcie doczekała się właściwej formy. Historia człowieka, który z motocykli nigdy nie wyrósł.…
Zimowe testy MotoGP są już historią – dwa dni jazd w Tajlandii zamknęły przygotowania przed…
Phillip Island bywa kapryśne – wiatr, deszcz, zmienne warunki i nieprzewidywalne wyścigi to tu norma.…
Moda i potrzeby rynku potrafią zdominować motoryzacyjne salony, kreując potrzebę i obraz tego, co akurat…
Na rok 2026 gama ATV Kawasaki powiększa się o nową wersję modelu Brute Force 450…
Program Honda Adventure Roads w 2026 roku zmienia charakter – zamiast jednej ekstremalnej ekspedycji pojawią…