fbpx
A password will be e-mailed to you.

Dwa żużlowe turnieje w jeden weekend i pożegnanie Tomasza Golloba z reprezentacją to już za niecały miesiąc czeka wszystkich fanów speedway`a, którzy na PGE Narodowym będą mogli kibicować swoim faworytom.

– Bardzo się cieszę i z satysfakcją mogę powiedzieć, że mamy już prawie 90 % sprzedanych biletów na zawody Grand Prix, a jednocześnie jestem głęboko przekonany, że pozostałe dziesięć procent sprzedamy bardzo szybko – rozpoczął konferencję prasową z udziałem Żużlowej Reprezentacji Polski Prezes Polskiego Związku Motorowego – Andrzej Witkowski. – Cieszę się, że kibice po raz kolejny pokazują, że żużel jest polskim sportem narodowym.

O tym, że Narodowy czeka na żużel zapewniała Monika Borzdyńska – Dyrektor Komunikacji i Promocji, PL.2012+, spółki zarządzającej PGE Narodowym. – PGE Narodowy jest gotowy do przyjęcia jednej z najważniejszych dyscyplin sportu w Polsce. Dwa dni z czarnym sportem, to naprawdę wyróżnienie. Cieszymy się, że możemy znowu gościć najlepszych żużlowców na naszym stadionie.

Prawo gospodarza imprezy, jaką są Indywidualne Mistrzostwa Świata na żużlu jest takie, że może ubiegać się o ”dziką kartę„. Polski Związek Motorowy postarał się o taką i zawodnikiem, któremu przypadła ona w udziale będzie Patryk Dudek. Rezerwowymi na LOTTO Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland będą z kolei Maksym Drabik i Paweł Przedpełski. – Liczymy na udany występ polskich zawodników w Warszawie, a mnie osobiście marzy się nawet ”Mazurek Dąbrowskiego„ – dodał Prezes Polskiego Związku Motorowego.

O wyjątkowości ścigania się na PGE Narodowym wspomnieli także zawodnicy, którzy wystartują w Grand Prix i w meczu Polska – Reszta Świata. – Cały czas pracuję nad tym, aby 14 i 15 maja móc wystartować. Niebawem mam zaplanowane pierwsze treningi, które pokażą, czy wszystko jest w porządku po kontuzji. Przełom miesiąca będzie tym momentem, w którym będę sprawdzał swoją nogę. Jeśli będzie zgoda lekarzy, będę miał kilkanaście dni na przygotowanie się do startu na PGE Narodowym – z optymizmem opowiadał Jarosław Hampel.

Ostrą walkę zapowiedział Maciej Janowski. – Reprezentacja ma ogromny potencjał. Będziemy się bić o najwyższe cele, bo mamy jednych z najlepszych zawodników na świecie.

– Nadzieje są bardzo duże. Co prawda, początek sezonu w moim wykonaniu nie jest najlepszy, ale liczę na to, że do majowych zawodów zdołam uporać się z problemami, które mnie chwilowo dopadły. Na torze zawsze daję z siebie wszystko, całe serducho wkładam w to, co robię, dlatego liczę na dobry występ – wtórował mu Piotr Pawlicki.

– Chcę krok po kroku, rozwijać się, iść do przodu, a powinno być ok – jak zawsze skromnie podsumował Bartosz Zmarzlik.

Mecz Polska – Reszta Świata będzie oficjalnym pożegnaniem Tomasza Golloba z reprezentacją Polski. – Dla wszystkich, którzy interesują się żużlem, wiedzą, że Tomasz Gollob jest ikoną polskiego speedwaya. Ponieważ decyzją zawodnika, Tomasz kończy powoli swoją karierę. W zeszłym roku skończył karierę w Grand Prix, a w tym zakończy karierę reprezentacyjną. Uważamy, że to się Tomaszowi należy od nas, za to co zrobił dla polskiego żużla – mówił Andrzej Witkowski, Prezes PZM.

– Jestem człowiekiem spełnionym. Wszystkie lata, które spędziłem w tym sporcie, spowodowały, że zostałem mistrzem świata. Dziękuję Panu Władysławowi Komarnickiemu, który pomógł mi zostać mistrzem świata. Dziękuję za piękne gesty PZM i całemu środowisku żużlowemu. Jest to dla mnie wielki gest i to nie jest smutne – to jest wspaniałe. Od dzisiaj będę kibicował moim młodszym kolegom – z dużym sentymentem podsumował Tomasz Gollob.

Bilety do nabycia w formie pakietowej: LOTTO Warsaw FIM SGP of Poland i Polska – Reszta Świata na stronie internetowej www.kupbilet.pl.

Bilety tylko na mecz Polska – Reszta Świata od 25 maja do nabycia województwie Mazowieckim w sieciach Inmedio i Relay, zaś w dniach 13 – 15 maja przy bramie nr 2 PGE Narodowego.

KOMENTARZE