fbpx
A password will be e-mailed to you.

Jeśli ktoś myśli, że dla branży motocyklowej zima jest martwym okresem, spieszymy wyprowadzić go z błędu. To właśnie teraz odbywa się najwięcej ważnych prezentacji i premierowych jazd testowych.

Producenci jednośladów najwięcej imprez premierowych organizują w miesiącach grudzień, styczeń, luty i marzec. Oczywiście jazdy odbywają się w miejscach, w których klimat w większym bądź mniejszym stopniu sprzyja motocyklistom. Najpopularniejszym kierunkiem jest Hiszpania, choć zdarzają się ważne premiery w Republice Południowej Afryki (BMW), czy w Australii (Yamaha). Niekiedy w pośpiechu przepakowujemy walizki, dosyłamy do redakcji zdjęcia i piszemy relację z testu w drodze, lecąc na kolejną, ważną imprezę. Jeśli ktoś myśli, że to łatwa, lekka i przyjemna praca, to ma rację, ale tylko w jednej trzeciej. Owszem, jeżdżenie na motocyklach, z drobnymi wyjątkami, prawie zawsze jest przyjemne…

Co dla Was szykujemy w tej chwili? W aktualnym numerze Świata Motocykli (2/2015) możecie przeczytać m.in. relację Andrzeja Drzymulskiego z testu nowego Kawasaki Versys 1000. Jazdy testowe zorganizowano na Sycylii (video z testu tutaj). W kolejnym numerze (3/2015), który pojawi się w sprzedaży już w połowie lutego, przeczytacie premierowy test odmienionego BMW R 1200R (video tutaj). Poza tym będzie jeszcze wiele niespodzianek, których na razie nie możemy zdradzić. W tej chwili wróciliśmy z testu nowego Ducati Panigale 1299, którym jeździliśmy na Torze Portimao, jako jedyni dziennikarze z Polski (video tutaj). Aktualnie szykujemy się na kolejne testy Kawasaki oraz jedną z najważniejszych, jeśli nie najważniejszą premierę tego roku, mianowicie testy najnowszej Yamahy R1. Impreza jest zorganizowana w Australii, gdzie udamy się w ostatnich dniach lutego. Na miejscu przewidziano także test Yamahy XJR 1300. Jedno jest pewne, o pogodę nie musimy się martwić.

Jeśli chcecie być na bieżąco, zachęcamy do subskrybowania naszego kanału na Youtube. Tam najszybciej pojawiają się nagrania onboard ze wszystkich testów, w których uczestniczymy, a od czasu do czasu przygotowujemy także coś specjalnego, jak film poniżej… Obszerne materiały ze wszystkich wspomnianych premier już wkrótce, oczywiście na łamach Świata Motocykli.


REKLAMAREKLAMA


KOMENTARZE


REKLAMA