fbpx
A password will be e-mailed to you.

Zarząd Dróg Miejskich, Przemysłowy Instytut Motoryzacyjny oraz Fundacja Jednym Śladem zapraszają w sobotę 17 maja na piknik drogowy promujący kampanię społeczną Zarządu Dróg Miejskich skierowaną do motocyklistów pod hasłem ?Załóż odblask?.

Piknik Drogowy będzie kolejnym wydarzeniem plenerowym promującym kampanię społeczną „Załóż odblask”. W ramach pikniku przygotowano wiele atrakcji, w tym ćwiczenia edukacyjne dla dzieci i dorosłych oraz pokazy ratownictwa. Będzie można skorzystać z bezpłatnych porad prawnych w zakresie szeroko rozumianego prawa drogowego. Odbędą się również konkursy z nagrodami. Odwiedzający na własne oczy przekonają się, jak działa odblask, dlaczego zachęcamy do jego zakładania..

Główną atrakcją dnia będzie pokaz crash testu motocykla przygotowany przez specjalistów PIMot. Takiego przedsięwzięcia nikt w Polsce jeszcze nie przeprowadzał. Nikt, poza pracownikami PIMot, nie oglądał tego na żywo.

Piknik Zarządu Dróg Miejskich odbędzie się 17 maja 2014 r. w godzinach 10.00 – 15.00 na terenie Przemysłowego Instytutu Motoryzacji w Warszawie przy ul. Jagiellońskiej 55. Gospodarzem imprezy jest PIMot, organizatorem są Zarząd Dróg Miejskich i Fundacja „Jednym Śladem”. Wstęp na teren PIMot i udział w pikniku jest bezpłatny. Organizatorzy nie zapewniają darmowego wyżywienia. Odwiedzający, zwłaszcza podczas pokazu, zobowiązani są do przestrzegania regulaminu imprezy, który dostępny jest na stronie www.moto2014.pl.


REKLAMAREKLAMA


Dla gości na jednośladach przygotowano miejsca parkingowe na terenie PIMot. Na czas trwania pikniku zostanie wprowadzona zmiana organizacji ruchu na „małej” Jagiellońskiej (wzdłuż torowiska) od stacji tankowania gazu do bram PIMot. Na tym odcinku ulica będzie jednokierunkowa, od stacji w kierunku PIMot.

Harmonogram imprezy

10.00 – początek pikniku 10.00 – 12.45 konkursy, ćwiczenia w namiotach 12.45 – prezentacja grupy pokazowej Straży Miejskiej 13.10 – zaproszenie gości do zajmowania miejsc na widowni 13.25 – słowo wstępne przed pokazem ZDM 13.30 – słowo kolejne PIMOT 13.35 – pokaz właściwy 14.00 – omówienie pokazu na telebimie 14.15 – będzie można podjeść do miejsca zderzenia 15.00 – koniec pikniku.

KOMENTARZE


REKLAMA