fbpx
A password will be e-mailed to you.

Tour to kolejna odmiana dobrze znanego skutera Zipp Quantum. Tą wersją powinni zainteresować się miłośnicy skuterowej turystyki.

Według producenta Zipp Quantum Tour powinien sprawdzić się nie tylko w mieście, ale również podczas dalszych wypraw. Duże rozmiary, wygodna, dwuosobowa kanapa, dużo miejsca na nogi, pojemny bagażnik pod siedzeniem i kierownicą oraz fabrycznie montowany kufer jednoznacznie wskazują jego przeznaczenie.

Zastosowanie czterosuwowego silnika sprawia, że skuter jest oszczędny, spala 2,1 l/100 km. Podobnie jak w wersji RS zastosowano w nim przednie i tylne lampy LED. Na desce rozdzielczej umieszczono elektroniczny prędkościomierz z licznikiem przebiegu całkowitego, przebiegu dziennego i wskaźnikiem naładowania akumulatora oraz analogowy obrotomierz.

Spora, dzielona kanapa ma zapewnić komfort podróżowania. Zipp Quantum Tour jest wyposażony w podwójny tylny amortyzator oraz szerokie koła.

– W założeniu Zipp Quantum Tour to jednoślad bardzo tani w utrzymaniu i prosty w eksploatacji – mówi Paweł Biedrzycki, dyrektor handlowy Zipp. – Również za sprawą jakości wszystkich podzespołów. Quantum Tour jest sumą naszych wszystkich doświadczeń zdobywanych od początku istnienia marki Zipp. Pokładamy w tym nowym modelu ogromne nadzieje i jesteśmy przekonani, że znajdzie w tym i następnych sezonach wielu nabywców.

Dane techniczne

Silnik jednocylindrowy, czterosuwowy, chłodzony powietrzemPojemność: 49,6 ccmStopień sprężania: 7,9:1Zasilanie: gaźnikMaks. moment obrotowy: 4 Nm przy 6500 obr/minMoc maks.: 3,5 KM przy 7500 obr/minAkumulator: 12V/7AhHamulec p/t: hydrauliczny tarczowy/ hydrauliczny tarczowyOpony p/t: 120/70 – 12Rama z rury stalowejPojemność zbiornika paliwa: 5,5 lZawieszenie p/t: widelec teleskopowy / podwójny element resorująco-tłumiący

Cena: 4699 zł.

W numerze 6/2013 Świata Motocykli Jacek Gradomski opisywał Zippa Quantum R z motocyklowym silnikiem o pojemności 124,6 ccm. Wkrótce napiszemy o tym skuterze także na naszej stronie.

KOMENTARZE