fbpx
A password will be e-mailed to you.

Informacja wyczekiwana przez wszystkich fanów jazdy torowej. Wraz z rozpoczęciem lipca startują treningi Speed Day. Po kilku miesiącach oczekiwań i przestoju związanego z globalną sytuacją epidemiologiczną, jest zgoda na rozpoczęcie treningów.

-Nie tylko dla uczestników, ale również dla nas, była to wyczekiwana informacja– mówi Jacek Molik, szef Speed Day-a. –Najważniejsze w tym momencie jest to, że startujemy z sezonem. Pierwsi uczestnicy Speed Day-a pojawią się na torze już w najbliższy poniedziałek. Mamy tylko kilka dni na zapisy, ale grupy powoli się zapełniają, dodatkowo przygotowaliśmy preferencyjne warunki z okazji rozpoczęcia sezonu.

Zapisy już trwają!

Zapisy na trening, który odbędzie się 6 i 7 lipca wystartowały w środę wieczorem. Organizatorzy utrzymali na to wydarzenie ceny obowiązujące w pierwszym terminie tradycyjnego zapisu, czyli 490 złotych za jeden dzień i 920 za dwa dni jazdy.

Co się zmieni w organizacji imprezy? W zasadzie niewiele, ale oczywiście musi zostać utrzymany reżim sanitarny. Na paddocku obowiązują maseczki, dystans społeczny, uczestnicy mogą zabrać ze sobą ograniczoną liczbę osób towarzyszących.

-To nowa rzeczywistość do której wszyscy musimy się przyzwyczaić. Mam nadzieję, że uczestnicy Speed Day-a uszanują te zasady. Po tylu staraniach, by możliwość jazdy motocykli na poznański obiekt wróciła, to mimo wszystko niewielka cena. – zaznacza Molik.

Speed Day to imprezy dedykowane wszystkim motocyklistom. Od zawodowców, którzy ścigają się na co dzień, po amatorów. Każdy dzień treningowy podzielony jest cztery grupy: A, B, C, D. Ta ostatnia stworzona jest dla początkujących.

-Tradycyjnie jeździmy z podziałem na grupy w zależności od uzyskiwanych czasów, dla każdego znajdzie się miejsce, by bezpiecznie trenować. Ale szczególnie gorąco- jak zawsze- zapraszam, tych, którzy dopiero planują rozpocząć przygodę z jazdą na torze. Najlepiej zrobić to właśnie u nas, w bezpiecznych warunkach, pod okiem kadry instruktorskiej. Nie ma czego się bać! Od razu obalam mit motocykli sportowych, tor jest dla każdego rodzaju jednośladów. Uczymy się poprawnego pokonywania zakrętów, sprawdzamy możliwości maszyn, z czasem przyspieszamy. Wyjazd na tor będzie dla Was fascynującą przygodą

– podkreśla trener i organizator poznańskich treningów.

Na najbliższe wydarzenie oraz kolejne terminy, możecie zapisać się tu: https://speed-day.pl/events, wszelkie pytania można kierować mejlowo: [email protected]

KOMENTARZE
Advertisement