fbpx
A password will be e-mailed to you.

Może niezbyt szybko jak w innych krajach Europy, ale konsekwentnie coraz większa liczba Polaków przekonuje się do elektromobilności. Na naszym rynku działa już kilka firm specjalizujących się w  imporcie motocykli elektrycznych. Większość z tych pojazdów nasza redakcja miała już okazję testować. Teraz przychodzi kolej na amerykańskiego producenta Zero Motorcycles. Ich dystrybucją na polskim rynku zajmuje się spółka Karbon 2 oferująca  do tej pory  motorowery i motocykle Super Soco. 

Firma ma już na naszym rynku kilkuletnie doświadczenie, więc jest spora szansa na powodzenie nowego projektu:

– Od ponad 20 lat budujemy wśród Polaków świadomość korzyści wynikających z użytkowania pojazdów elektrycznych, dostarczając naszym klientom pojazdy znanych na całym świecie marek,
w ostatnich latach skupiając się na jednośladach. Już pierwsze dwa lata dystrybucji Super Soco, które rok do roku zostają najpopularniejszymi motocyklami elektrycznymi w Polsce, pokazały, jak duży potencjał tkwi w tym segmencie. Jednak poza miejską mobilnością, chcieliśmy również proponować coś dla miłośników ekstremalnych wrażeń, których w naszym kraju nie brakuje. Stąd decyzja o dystrybucji ZERO stanowi naturalną drogę rozwoju naszego Centrum Pojazdów Elektrycznych – mówi Michał Dubiel, Pełnomocnik Zarządu KARBON 2 ds. Organizacji i Inwestycji.

ZERO Motorcycles to amerykańska marka motocykli elektrycznych klasy premium, która w ciągu zaledwie kilku lat z raczkującego projektu zainicjowanego w garażu w Santa Cruz wyrosła na uznany na całym świecie brand mający ambicję zrewolucjonizowania branży motocyklowej. Zero Motorcycle oferuje maszyny o różnym przeznaczeniu, zarówno dla entuzjastów miejskiej jazdy, terenowych przejażdżek, jak i spragnionym trzycyfrowych prędkości.

 Nowatorski elektryczny silnik o mocy do nawet 82 kW i 190 Nm zapewnia wrażenia niedające się porównać z żadnym spalinowym motocyklem, przy jednoczesnej zerowej emisji spalin. Do 82 kW mocy, 200 km/h prędkości maksymalnej i ponad 300 km zasięgu – tym amerykański producent zamierza zyskać przychylność polskich motocyklistów. Warto wspomnieć, ze Zero Motorcycles uczestniczyło także w powstaniu elektrycznego motocykla marki Ural, znajdującej się obecnie także w amerykańskich rękach.

Dzięki swojej wyjątkowej specyfikacji oraz zastosowaniu amerykańskiej technologii, zwinności, braku biegów, sprzęgła i hałasu motocykle ZERO sprawdzą się też jako pojazdy operacyjne w służbach mundurowych, zapewniając przewagę taktyczną w działaniach organów ścigania, służbach ratunkowych i zastosowaniach wojskowych. Warto zauważyć, że niedawno przyjęta Ustawa o elektromobilności nakłada na jednostki budżetowe obowiązek elektryfikacji floty. Ciche i ekologiczne, a równocześnie niezwykle szybkie i zwinne motocykle ZERO Motorcycles mogą sporo namieszać na naszym rynku w tym segmencie. 

Zgodnie z zapowiedziami importera już niebawem będziemy mieli okazję przetestować niektóre maszyny Zero Motorcycles i sprawdzić, czy rzeczywiście są aż tak dobre, jak mówi o nich sam producent. I oczywiście trzymamy kciuki za powodzenie nowej marki na naszym rynku.

KOMENTARZE