fbpx
A password will be e-mailed to you.

Polacy pracują nad lusterkami, które dopasują swoją pozycję do motocyklisty tak by cały czas miał świetną widoczność na to co dzieje się za jego plecami.

”Zercado powstało z miłości do motocykli. Dobrze znamy blaski i cienie szybkiej jazdy na motocyklach, dlatego postanowiliśmy stworzyć rozwiązanie, które będzie wspierało bezpieczeństwo motocyklistów. Stworzyliśmy pierwsze inteligentne lusterka, które automatycznie dostosowują się do pozycji kierowcy, pomagając mu zobaczyć dużo więcej. Z Zercado motocykliści mogą cieszyć się szybką jazdą, jednocześnie nie narażając życia„ – piszą o swoim projekcie twórcy.

Pozycja motocyklisty jest wykrywana albo dzięki specjalnemu czujnikowi, który można umieścić w kieszeni kurtki lub smartfonowi. Kiedy czujniki wykryją zmianę położenia ciała kierowcy lusterka automatycznie dopasują swoją pozycję.

W lusterka, zresztą bardzo ładnie wyglądające, dodatkowo wbudowano kierunkowskazy. Migacze współpracują z tymi umieszczonymi fabrycznie na samym motocyklu.

Trzeba przyznać, że pomysł jest bardzo ciekawy. Zdobył już zresztą kilka nagród i wyróżnień w konkursach oraz zwyciężył w Microsoft Imagine Cup.

Lusterka Zercado nie sa jeszcze dostępne, ale już teraz możecie wesprzeć polskich twórców. Zajrzyjcie na stronę Zercado i dowiedźcie się więcej o tym projekcie.

KOMENTARZE