fbpx
A password will be e-mailed to you.

Andy Meklau zdominował pierwszy dzień zawodów Alpe Adria na Pannoniaring. Drugiego dnia wszyscy zawodnicy zespołu Suzuki GRANDys duo odbierali puchary w klasach w których startowali.

W sobotę Meklau najpierw wygrał kwalifikacje w klasach Superstock 1000 i Superbike, a popołudniu wyścigi obu klas. Dodatkowo czas uzyskany w kwalifikacjach Superbike (1:53.164) jest rekordem węgierskiego toru uzyskanym na motocyklu.

W tych samych klasach startował też Marko Jerman, który w obu wyścigach zajmował czwarte pozycje. W Superstock 1000 w walce o podium uderzył kolanem o krawężnik, co sprawiło mu dokuczliwy ból do końca wyścigu.

Trzecie miejsce w wyścigu klasy Superstock 600 zajął Daniel Bukowski. W tym wyścigu też było blisko zwycięstwa, niestety, gdy Daniel szykował się do ataku na pozycję lidera, jeden z dublowanych zawodników zajechał mu drogę i Janos Chrobak odjechał. Na ostatniej prostej o centymetry naszego zawodnika wyprzedził jeszcze Kevin Koller.

W niedzielę Bukowski stanął na wyższym podium w klasie Superstock 600. Podobnie jak w sobotę nasz zawodnik od początku walczył o zwycięstwo i wielokrotnie prowadził stawkę. Ostatecznie zameldował się na mecie na drugim miejscu i taką pozycję zajmuje też w mistrzostwach po trzech wyścigach.

W wyścigu klasy Superbike trzecie zwycięstwo w ten weekend odniósł Andy Meklau, który został liderem klasyfikacji generalnej. Na pierwszym miejscu zmienił Marko Jermana, który był dziś trzeci, a w tabeli jest drugi. W tym sezonie Alpe Adria w klasie Superbike nasi zawodnicy wygrali jak dotąd wszystkie wyścigi.

Ostatnią szansą na puchary na Pannoniaring był niedzielny wyścig Superstock 1000, gdzie Andy Meklau był drugi, a Marko Jerman trzeci. Minimalnie lepszy od naszych zawodników okazał się tylko Michal Filla, który też prowadzi w klasyfikacji generalnej. Andy jest drugi, a Marko trzeci.

– Weekend na Węgrzech uważam za bardzo udany – mówił Jacek Grandys, manager Suzuki GRANDys duo. – Wygraliśmy połowę wyścigów, w których startowaliśmy, a w pozostałych staliśmy na podium. Myślę, że kibice też byli usatysfakcjonowani, ponieważ każdy wyścig miał swoją dramaturgię, a zawodnicy walczyli do ostatnich metrów. Po trzech wyścigach wszyscy nasi zawodnicy są w czołówce klasyfikacji generalnych i to dobrze rokuje przed następnymi wyścigami.

Następna runda Alpe Adria odbędzie się na torze Rijeka.

Alpe Adria Pannoniaring wyniki 1 dnia:

Superstock 1000:
1 Andreas MEKLAU 2 Michal FILLA 3 Martin CHOY 4 Marko JERMAN 5 Michel SEMBERA

Superbike:
1 Andy MEKLAU 2 Roland RESCH 3 Jan HALBICH 4 Marko JERMAN 5 Radek ROUS

Superstock 600:
1 Janos CHROBAK 2 Kevin KOLLER 3 Daniel BUKOWSKI 4 Attila MAGDA 5 Rene SPORER

Alpe Adria Pannoniaring wyniki 2 dnia:

Superbike:
1 Andy Meklau Suzuki 2 Roland Resch Suzuki 3 Marko Jerman Suzuki 4 Jan Halbich Kawsaki 5 Janez Prosenik BMW

Superstock 600:
1 Janos Chrobak Kawasaki 2 Daniel Bukowski Suzuki 3 Kevin Koller Yamaha 4 Attila Magda Yamaha 5 Luca Tommasini Triumph

Superstock 1000:
1 Michal Filla BMW 2 Andy Meklau Suzuki 3 Marko Jerman Suzuki 4 Martin Choy BMW 5 Michel Sembera BMW

Klasyfikacja generalna Alpe Adria po 3 wyścigach:

Superbike:
1 Andy Meklau Suzuki 72 pkt. 2 Marko Jerman Suzuki 56 pkt. 3 Jan Halbich Kawasaki 42 pkt. 4 Roland Resch Suzuki 40 pkt. 5 Janez Prosenik BMW 37 pkt.

Superstock 600:
1 Janos Chrobak Kawasaki 67 pkt. 2 Daniel Bukowski Suzuki 56 pkt. 3 Kevin Koller Yamaha 37 pkt. 4 Luca Tommasini Triumph 32 pkt. 5 Adrian Gyutai Honda 28 pkt.

Superstock 1000:
1 Michal Filla BMW 72 pkt. 2 Andy Meklau Suzuki 58 pkt. 3 Marko Jerman Suzuki 51 pkt. 4 Martin Choy BMW 45 pkt. 5 Michal Sembera BMW 33 pkt.

KOMENTARZE