fbpx
A password will be e-mailed to you.

Każdy zespół składa się z trzech zawodników, którzy startują w barwach narodowych. O tytuł MXoN walczyć będą przedstawiciele 41 krajów, a 26 zawodników Dunlopa startować będzie w barwach 16 państw. Ekipy z USA, Łotwy i Kanady startować będą wyłącznie na oponach Dunlop. Team z USA wygrał siedem z ośmiu ostatnich imprez, jedynie w 2012 roku […]

Każdy zespół składa się z trzech zawodników, którzy startują w barwach narodowych. O tytuł MXoN walczyć będą przedstawiciele 41 krajów, a 26 zawodników Dunlopa startować będzie w barwach 16 państw. Ekipy z USA, Łotwy i Kanady startować będą wyłącznie na oponach Dunlop.

Team z USA wygrał siedem z ośmiu ostatnich imprez, jedynie w 2012 roku ustępując Niemcom. Zespół w składzie Ryan Dungey, Eli Tomac i Justin Barcia jest faworytem, ponieważ w jego szeregach znajdują się zwycięzcy z pierwszej trójki AMA Motocross w klasie 450 i 250.

Kolejnym zwycięzcą AMA MX jest Ken Roczen, który występuje w barwach Niemiec obok Maxa Nagla, startującego na Dunlopach w Mistrzostwach Świata w Motocrossie FIM (MX1). Niemiecka ekipa sięgnęła po zwycięstwo w MXoN w 2012 roku. Kolega Nagla z zespołu Honda MX1 Evgeny Bobryshev reprezentuje Rosję. Z MX1 pochodzi również reprezentujący Francję Gautier Paulin, jeżdżący Kawasaki i startujący w barwach Belgii Jeremy van Horebeek. Tanel Leok będzie ścigał się swoim TM dla Estonii. Hiszpanię reprezentuje aktualny wicemistrz Brytyjskich Mistrzostw w Motocrossie Jonathan Barragan.

Tor Teutschenthal jest średnio twardy, dlatego zawodnicy pojadą na oponach MX31 i MX51 przeznaczonych do nawierzchni miękkich/średnich i średnich/twardych. W obrębie zespołów trzej zawodnicy klasyfikowani są jako MX1, MX2 lub klasa Open, a konkurencje rozgrywane są w poszczególnych klasach. Punkty z trzech wyścigów określają łączną klasyfikację dla danego kraju.

Advertisement

„Dunlop ma za sobą udany sezon, dlatego cieszymy się z możliwości zobaczenia naszych najlepszych zawodników startujących w jednym miejscu. Ubiegłoroczny piaszczysty tor faworyzował zespół niemiecki, dlatego w tym roku z zainteresowaniem będziemy obserwować zmagania ekip narodowych na twardszej nawierzchni. Szykuje się spektakularna impreza i znakomite wyścigi, w których wystąpi wielu zawodników wysokiej klasy” – zapowiada Eddy Seel, koordynator udziału Dunlop w wyścigach motocrossowych.
Wszystkie wyścigi będzie można obejrzeć na żywo na stronie http://www.mx-life.tv SOBOTA, 28 WRZEŚNIA 2013 r.12:00 – transmisja na żywo ze studia 14:20 – NA ŻYWO: runda klasyfikacyjna MXON MX115:20 – NA ŻYWO: runda klasyfikacyjny MXON MX217:20 – NA ŻYWO: runda klasyfikacyjna MXON Open
NIEDZIELA, 29 WRZEŚNIA 201310:50 – NA ŻYWO: finał MXON B13:00 – NA ŻYWO: MXON wyścig 114:30 – NA ŻYWO: MXON wyścig 216:00 – NA ŻYWO: MXON wyścig 3

KOMENTARZE

Advertisement