fbpx
A password will be e-mailed to you.

Trzej zawodnicy lubelskiego zespołu Bogdanka PTR Honda wystartują jutro z drugiej, trzeciej i piątej pozycji w dziewiątej rundzie MŚ World Supersport na torze Silverstone.

Z pole position wystartuje Francuz Jules Cluzel z zespołu PTR Honda. Drugą pozycję na starcie wywalczył Brytyjczyk Sam Lowes z lubelskiego zespołu Bogdanka PTR Honda. O ile dwa pierwsze miejsca nie budziły zdziwienia, to obserwatorów eliminacji zaskoczyły wysokie pozycje dwóch innych zawodników Bogdanki.

Alexander Lundh, który zastąpił kontuzjowanego Pawła Szkopka, ścigał się w klasie Supersport w dwóch poprzednich sezonach. Jego powrót okazał się szczęśliwy – nigdy dotąd nie miał tak wysokiej pozycji startowej.

Szwed jeszcze niedawno mówił: – Będę musiał od nowa nauczyć się motocykla Supersport, elektroniki i opon Pirelli, ale myślę, że po dwóch sesjach wszystko będzie już w porządku. Jeździłem w World Supersport i wiem, że to trudna klasa, ale liczę na suchy weekend i dobry wynik w wyścigu na torze, który lubię.

Podobnie zaimponował Mathew Scholtz z RPA, który wystartuje z piątego miejsca. Kilka dni temu w zespole zakładano, że finisz w pierwszej, punktowanej piętnastce będzie sukcesem. Po kwalifikacjach mamy już większe apetyty.

Prowadzący w generalce Kenan Sofuoglu wystartuje z 10 pozycji. Lowes, który jest drugi, ma więc szansę na odrobienie punktów.

Niedzielny wyścig na żywo pokaże o godzinie 14:30 Eurosport 2.

KOMENTARZE