fbpx
A password will be e-mailed to you.

Podczas Jasnogórskiego Zlotu, 30 tys. motocyklistów, jednogłośnie, przez aklamację uchwaliło rezolucję, w której oświadczają, że będą pomagać „Nocnym Wilkom” podczas przejazdu przez nasz kraj.

”My, Polscy Motocykliści, zebrani na XII Zlocie Motocyklowym: Jasna Góra 2015 im. Księdza Ułana Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego, potwierdzamy naszą solidarność ze wszystkimi motocyklistami świata. Zapewniamy na terytorium Polski bezpieczeństwo i gościnność.„ – czytamy w oficjalnym oświadczeniu wydanym przez przedstawiciela Międzynarodowych Motocyklowych Rajdów Katyńskich Wiktor Węgrzyn.


REKLAMA

”Motocykliści rosyjscy przez Polskę przejadą bezpiecznie. Nie dopuścimy do żadnych awantur. Zapewnimy im bezpieczny przejazd i gościnność, taką jak oni, od 14 lat, zapewniają Motocyklowym Rajdom Katyńskim i wszystkim wyprawom na Wschód.

Rajd rosyjskich motocyklistów z Moskwy do Berlina w 70. rocznicę zwycięstwa nad Niemcami, odwiedzający pola bitewne i cmentarze dziadów, ma takie samo znaczenie dla Rosja, jak Motocyklowy Rajd Katyński dla Polaków.„ – czytamy w dalszej części oświadczenia.


REKLAMAREKLAMA


Organizatorzy zapraszają wszystkich, zrzeszonych w klubach MC, innych klubach i indywidualnych motocyklistów, do przyjazdu na granicę w Terespolu 27 kwietnia br. o godz. 9:00. ”Gdyby rosyjskim motocyklistom spadł włos z głowy, gdyby zostali zaatakowani, to byłaby hańba dla nas. W Polsce wszyscy motocykliści są naszymi gośćmi. Nieważne czy to Rosjanin, Ukrainiec, Białorusin, Litwin czy Niemiec – biały czy czarny. Mamy im pomagać i strzec – tak jak oni nas. To jest solidarność motocyklowa„ – wyjaśniał Wiktor Węgrzyn.

KOMENTARZE

REKLAMA