fbpx
A password will be e-mailed to you.

Czy Harley-Davidson postanowił całkowicie się wycofać z modelu Bronx? Tego na sto procent nie wiemy, wiemy natomiast, że pierwszy streetfighter marki Harley-Davidson znikł ze strony internetowej amerykańskiego producenta.

Model Bronx został zaprezentowany podczas zeszłorocznych targów motocyklowych EICMA w Mediolanie i należał do grupy motocykli, które miały zrewolucjonizować katalog motocykli H-D. Wśród szumnie zapowiadanych motocykli Harley-Davidson znajdował się model Pan America (jego premierę rynkową przewidziano na rok 2021) oraz Harley-Davidson LiveWire, a więc elektryczna wersja motocykla z USA. Każdy z tych motocykli miał otworzyć zupełnie nowe ścieżki w pozyskiwaniu klienteli i odświeżyć wizerunek marki.

Bronx. Był i znikł

Na polskich drogach już możemy spotkać pojedyncze sztuki elektrycznego Livewire’a, a na pozostałe dwa sprzęty z Millwaukee przyjdzie nam poczekać do roku 2021, chociaż być może doczekamy się tylko premiery modelu Pan America, ponieważ przez wielu wyczekiwany model Bronx już nie pojawia się w zakładce „future vehicles” na stronie internetowej harley-davidson.com.

Dowiedz się więcej o nowych modelach motocykli Harley-Davidson!

To może oznaczać dwie kwestie: wycofanie się z prac nad konceptem streetfightera, lub problemy związane z projektem i wdrożeniem go do produkcji. To z kolei może oznaczać zmianę datę premiery motocykla. Jednakże jeśli te motocykle znajdowały się w zakładce „future vehicles” to zmiana daty premiery rynkowej nie powinna być raczej powodem do usunięcia tego motocykla ze strony. Dzisiaj możemy tylko gdybać i mieć nadzieję, że jesteśmy w totalnym błędzie, a nieobecność pierwszego streetfightera marki Harley-Davidson jest tylko chwilowa.

Znowu ten COVID-19?

Na szczęście obiektem domysłów nie jest najbardziej egzotyczny motocykl jaki widzieliśmy w ostatnim dziesięcioleciu, a więc Harley-Davidson Pan America – pierwszy adventure amerykańskiego producenta. Rzecznik spółki potwierdził jego premierę rynkową w roku 2021 i w dalszych słowach (bardzo lakonicznych), potwierdził, że premiery Bronxa nie zobaczymy na wiosnę 2021. 

Na zmiany strategii sprzedażowej na pewno duży wpływ ma sytuacja związana z Covid-19. W obecnej sytuacji (wyczuwalny spadek popytu) producenci muszą bardzo ostrożnie podchodzić do inwestycji w nowe rozwiązania oraz technologie. Wprowadzenie do sprzedaży modelu Pan America faktycznie wydaje się bezpieczniejszą ścieżką, chociaż kto to wie…

Taki jest Harley-Davidson LiveWire:

 

KOMENTARZE