fbpx
A password will be e-mailed to you.

Parada motocykli nauka bezpiecznej jazdy, testy sprawnościowe, pokazy i wspólna impreza. Tak motocykliści z regionu Śląska i Zagłębia zrzeszeni w Stowarzyszeniu ?Dawcy Uśmiechu? zakończyli tegoroczny sezon motocyklowy.

Tegoroczne zakończenie sezony motocyklowego upłynęło pod hasłem bezpieczeństwa. To właśnie tą ideę propagują motocykliści, działający w Stowarzyszeniu ”Dawcy Uśmiechu„.

– Bezpieczeństwo na drodze jest najważniejsze, szczególnie gdy jedzie się na motocyklu i łatwiej jest o uraz. Dlatego nasze zakończenie sezonu odbyło się pod tym hasłem. Zorganizowaliśmy rajd, w którym nie liczyła się prędkość, a precyzja jazdy. Uczestnicy otrzymali kubki z wodą. Ten, który na dojechał na metę wyznaczoną trasą wylewając najmniej, wygrywał. Wszyscy jechali zgodnie z przepisami, a kolumna motocykli wywoływała uśmiech wśród mieszkańców regionu. Można powiedzieć, że nasz cel został osiągnięty – wyjaśnia Radosław Oczkowicz, z Inferno.

Zakończenie sezonu rozpoczęło się w Shot Bar Inferno w Katowicach. To właśnie stamtąd kolumna motocykli jadąc ulicami Katowic i Sosnowca dotarła do Clubu Inferno zlokalizowanego przy Targowej 9. Na miejscu odbyły się pokazy bezpiecznej jazdy, testy sprawnościowe oraz konkursy. Dla mieszkańców była to okazja na zobaczenie z bliska niezwykłych maszyn i poznanie zasad jakie są niezbędne do poruszania się na motorze.

– Instruktorzy jazdy na motorze ze szkoły Vmax uczyli zasad bezpieczeństwa i pokazywali jak wybrnąć z opresji. Mieszkańcy natomiast w jednym miejscu mieli okazję zobaczyć kilkadziesiąt motocykli. Szczególnie najmłodsi Sosnowiczanie byli zachwyceni i oczarowani rykiem silników. Na koniec odbyła się impreza Motorbike Party, która integrowała gości klubu i motocyklistów działających w Stowarzyszeniu ”Dawcy Uśmiechu„ – wyjaśnia Jędrzej Bogus z Inferno.

KOMENTARZE