fbpx
A password will be e-mailed to you.

Czerwcowe upały zachęcają do zwolnienia tempa, zachęcamy Was też i my! A, skoro wiadomo, że nie ma to jak relaks z porządną lekturą, przygotowaliśmy dla Was numer pełny fascynujących opowieści. W sam raz na czerwcowe, leniwe popołudnie!

Premiera: Indian FTR 1200S

Rozpoczynamy numer jedną z najgorętszych premier roku – Indianem FTR 1200S. Co to jest Street Tracker i czym się charakteryzuje? Tylko u nas Simpson opisuje ten niezwykły motocykl i przenosi emocje z flat trackowego toru wprost na asfaltowe drogi! Jak sprawował się FTR podczas testów i dlaczego został uznany za jeden z najdzikszych motocykli? Dowiecie się wszystkiego z naszego testu!

Indian FTR

Premiera: Ducati Diavel 1260S

Ducati Diavel to jeden z najbardziej emocjonujących modeli ostatnich lat. Ci, którzy pamiętają wersję Ducati Diavel 1200 pewnie zastanawiają się, czy jego nowa wersja utrzyma swoją „diabelską” reputację… Na to pytanie stara się odpowiedzieć Simpson, serwując nam przy okazji kilka anegdot ze swojej znajomości z szatańską maszyną. A czego tam nie było… wyścigi, sztuczki, popisy i adrenalina, niczym z hollywoodzkiego filmu akcji!

Sprawdzian: Triumph Street Scrambler vs Triumph Scrambler 1200XE

Mało kto dziś pamięta, że scramblery służyły kiedyś do jazdy w terenie… za to Simpson i Tobiasz nie zapomnieli o ich przeszłości, i modele Street Scrambler i Scrambler 1200 XE zabrali w pyszny off-road. Jak sprawdziły się obie maszyny na szutrówkach i w piachach? Czy scrambleryzm to już tylko jazda po mieście, czy propozycje marki Triumph zachowały jednak ducha swych poprzedników? Przeczytajcie koniecznie relację z przygody naszych dzielnych redaktorów!

Scrambler

Strefa bez prawka: Lambretta V125 Special

A kto tu nam debiutuje w sezonie 2019 na łamach magazynu? Tak, tak, to Wisienka! Ściągnęliśmy ją niemalże prosto z toru na warszawskie brukowane ulice, by oceniła dla Was skuter Lambretta V125. Włoski klasyk powraca, ale w jakim stylu? Wszyscy, których interesują losy marki z Italii zachęcamy do lektury tekstu Lecha i Agnieszki.

Youngtimer: Motorynka Romet 50 M-1 Pony

Jeden z najbardziej kultowych polskich motorowerów trafił w ręce naczelnego, a ten nie omieszkał skrzętnie go opisać! W artykule Lecha znajdziecie sporą garść historii, szczyptę anegdot i całe mnóstwo ciekawostek dotyczących Rometa Pony. Przyznajcie się, kto z Was marzył o takim sprzęcie?

Custom: Triumph Scrambler – Purpose Built Moto

Mrożona kawa na plaży, prosto z wózka customowego motocykla? Na taki pomysł wpadł Tom Gilroy z australijskiego warsztatu Purpose Built Moto. A co, gdyby tak po pracy odłączyć kosz boczny i pośmigać motocyklem po okolicznych drogach? Historię tego nietuzinkowego pomysłu w numerze czerwcowym opisuje Smok, racząc Was przy okazji detalami i „smaczkami” tej nietypowej konstrukcji. Może kogoś zainspiruje?

Osobowość – Michael Woolaway

Słynny konstruktor motocykli z „Deus’a” udzielił wywiadu Simpsonowi, dzieląc się niezwykłymi fragmentami ze swojej biografii. Jedno z jego najnowszych dzieł, to custom specjalnie dla Daniego Pedrosy, ale jego klientami byli również Orlando Bloom, Ryan Reynolds, Billy Joe czy Bruce Springsteen. Jaka była jego droga? Jakie motocykle ceni najbardziej? Wreszcie, czy istnieje custom idealny? Lektura obowiązkowa!

Świat Motocykli dostępny w najlepszych punktach sprzedaży:

 

Zamówienie prenumeraty: sklep.swiatmotocykli.pl

 

KOMENTARZE